SOFOS

Hayret etmek bilginin başlangıcıdır

GÜNCEL ETKİNLİKLER

Hayret etmek bilginin başlangıcıdır.
image description          
ZEYNEP UYSAL

ÇAĞIN RUHUNU ANLAMAK (çevrimiçi)

Tarih:20.10.2021

Zeynep Uysal ile 8 hafta boyunca günümüze değin yaşadığımız çağın ruhunu anlamamıza yarayacak Türk ve Dünya edebiyatından romanları inceliyoruz.

GÜNCEL SEMİNERLER

Hayret etmek bilginin başlangıcıdır.
image description          
Ferİde Bozcu & Moİs Gabay

Bir İstanbul Ailesi: Kamondolar

Tarih: 22.11.2020

Mois Gabay ve Feride Bozcu ile Kamondolar’ın İzinde İstanbul’dan Paris’e bir serüven

image description          
Goncagül ARTAM

Harflerin Gizemi: Tarihte Hurufiler

Tarih: 20.01.2021

Goncagül ARTAM ile tarih boyunca harflerin gizemi üzerinden Hurifilerin mücadelelerini konuşuyoruz.

image description          
Tuğrul Kurt

Kutsal Metinler Arkeolojisi

Tarih: 27.05.2021

Tuğrul KURT ile tek oturumluk seminerimizde kutsal kitapları inceliyoruz

image description          
Enis Doko

KUANTUM KURAMI VE ANLAMI

Tarih: 15.10.2021

Enis Doko ile tek seminerimizde Kuantum kuramını konuşuyoruz.

GÜNCEL TURLAR

Hayret etmek bilginin başlangıcıdır.
image description
Saniye ELMAS Sofos, benim için çoğu yaşanmış kalan ömrümde bir gaye, bir heyecan, bir keşfediş, bir umut kapısı ifade ediyor. Hala kültürel gelişmeye bir nebze ayak uydurabilmek yaşama bağlığımı destekliyor. Bana gösterilen sevgi ve anlayış, kişilerin birbirine ön yargısız yaklaşımı ve birbirinden değerli öğreticilerimizin katkıları ev sıcaklığında akademi ortamı yaratıyor.Teşekkürler Sofos.
image description
HATİCE İYİLİK Sofos İstanbul ile zaman makinesine binip Hitit olduk, İlhanlı, Osmanlı olduk. Atalarımızla beş taş oynayıp, topaç çevirdik. Amasyalı Strabon ile keşfe çıktık. Şapinuva'da Aygül SÜEL hocamızla tabletleri okuduk. Çarşısından alışveriş yapan halka karıştık, hem hal olduk. Dört günde dopdolu Anadolulu olduk. Teşekkürler Feride BOZCU.
image description
FATMA DAĞDELEN Sofosla yine çok farklı bir gezi deneyimledik. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, bugünkü Şapinuva gezimiz çok etkileyiciydi. Özellikle Prof. Dr. Aygül SÜEL hocamızın anlattığı bilgiler ve bütün özverisiyle yürüttüğü kazılar takdire şayandı. Herkesin gelip görmesi gereken bir yer.
image description
Halime Lale Bayram Feride Hanımın keyifli sunumuyla birlikte geçmişte muhteşem bir yolculuğa çıktığımız bu güzel seminerleri bize sunduğu için Sofos'a çok teşekkür ederim.
image description
Halime Hüsna ÖZÜDOĞRU Dünyanın öbür ucunda belki hiç tanışamayacağımız, dinleyemeyeceğimiz hocalardan harika konularda eğitim almak çok güzel. Gerçekten emeğinize sağlık. Bir öğrenci olarak çok kıymetli benim için her eğitiminiz. Çok teşekkür ederim bunun için Sofos Ailesine.
image description
ADEM DERVİŞOĞLU Çok uzun yıllar tıp alanında yaptığım çalışmalarım arasında Sofos, tamamen farklı bir kulvarda keyifli bir yolculuk, giderek derinleşen merak etme duygusu ve haz aldığım bir öğrenme süreci yaşattı. Ayrıca gerek dersler, gerekse geziler ile değişik medeniyetleri yakından tanımama, güzel dostlar ile buluşmama vesile oldu. Vakit buldukça, ömrüm el verdikçe Sofos ile oldukça farklı konularda öğrenmeye, sohbet etmeye ve gezmeye devam etmeyi istiyorum.

İş Ortaklarımız

Bizimle bu yolu paylaşan partnerlerimize teşekkür ederiz.