image descriprion

HIZ VE LÜKSÜN BULUŞMASI: İTALYA’DA FERRARİ DENEYİMİ

Kişiye Özel7400 EUR

Como ve Maggiore göllerinin muazzam manzaraları eşliğinde unutulmaz bir kişisel sürüş deneyimine hazır mısınız?

01.08.2024-30.09.2024
 1. İlk Bakış Neden Bu Seyahate Çıkmalıyız?

  Como ve Maggiore göllerinin muazzam manzaraları eşliğinde unutulmaz bir kişisel sürüş deneyimine hazır mısınız? 4 gün boyunca sürecek bu özel geziyle dünyaca ünlü lüks otellerde konaklayacak, Milano'da prestijli markaların mağazalarını gezecek, en seçkin restoranlarda eşsiz lezzetleri tadacak ve tüm bu deneyimi kendi yönettiğiniz son model Ferrarilerle yaşayacaksınız. Bu seyahat kırmızının ve lüksün doruklarına ulaşmanızı sağlayacak! Lombardiya ve Piyemonte'nin büyüleyici yollarında hızlanın, Como ve Maggiore göllerinin etkileyici rotalarında sürüş yeteneklerinizi zirveye çıkarın! Sizi unutulmaz anılarla dolu bir maceraya davet ediyoruz!

  Filo:
  Ferrari F8
  Ferrari F8 klasik iki koltuklu spor coupe (berlinetta) konseptinin en yüksek ifadesini temsil eden yeni bir arabadır.

  Ferrari 488
  488 GTB/Spider sadece eşsiz performans sunmakla kalmaz, aynı zamanda olağanüstü gücü ile daha az deneyime sahip sürücüler tarafından bile eşi benzeri görülmemiş bir düzeye kadar kullanılabilir ve kontrol edilebilir hale getirir.

  Ferrari Portofino
  Portofino, Ferrari'nin en çok satan modeli olan California'nın üstü açık versiyonudur. Bu nedenle, Portofino günlük kullanıma uygun bir grand tourer (uzun yol turu) aracıdır.

  Özel not: Ferrari tur direktörü, kendi spor aracının direksiyonunda sürücüye öncülük eder ve süper aracı mobil telsiz sistemiyle iletişim halinde olur.

 2. 1.Gün Milano

  Varışa istinaden Milano’yu keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman alıyoruz. Geceleme Mandarin Oriental Milano’da. Akşam yemeği için restoran önerilerimiz: Sadler Ristorante ve Il Luogo Ristoranti.

 3. 2.Gün Milano - Stresa - Arona - Stresa

  Otelimizde alacağımız kahvaltı ve check-out sonrasında Ferrari tur direktörü ile buluşuyor, unutulmayacak gezimize başlıyoruz. Bizlere tahsis edilen Ferrari ile Stresa'ya doğru Maggiore Gölü'ne hareket ediyoruz. Stresa'ya varışımızın ardından Villa Aminta Hotel’e check-in yapıyoruz. Kısa bir serbest zaman sonrasında otelimizden ayrılıyor ve öğle yemeğimiz için Borromeo Adaları'na özel tekne ile transfer oluyoruz. Öğle yemeği için restoran önerimiz: Casabella. Öğleden sonra özel tekne ile Stresa'ya transfer oluyor, Ferrarilerimize biniyor, Maggiore ve Orta Göl turu için hareket ediyoruz. Arona ve Orta San Giulio'da kısa duraklamalar veriyoruz. Gün bitiminde akşam yemeği için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği için restoran önerilerimiz: Villa Aminta'daki Le Isole ve Il Piemontese. Geceleme otelimizde.

 4. 3.Gün Stresa - Lecco - Bellagio - Como - Cernobbio

  Otelimizde alacağımız kahvaltı ve check-out sonrasında Ferrarilerimiz ile Como Gölü gezimiz için ayrılıyoruz. Lecco’da kısa bir yürüyüş için mola veriyoruz. Ardından araçlarımız ile Bellagio’ya hareket ediyoruz. Burada göz alıcı manzaraları seyrederken öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği için restoran önerimiz: Villa Serbelloni'deki La Goletta. Öğle yemeğimizin ardından Ferrarilerimz ile Cernobbio'ya hareket ediyor ve burada muhteşem manzaralar eşliğinde sürüşümüzün tadını çıkartıyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman alıyor ve günü noktalıyoruz. Akşam yemeği için restoran önerimiz: Villa d’Este'deki Veranda. Geceleme Villa d’Este’de, otelimizde.

 5. 4.Gün Hoşça Kal İtalya

  Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. 12.00’da check- out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve bu muhteşem seyahati sonlandırıyoruz.

  Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere!

Gezi Hakkında
Oteller:
Mandarin Oriental, Milano 1 Gece
Villa Aminta Stresa, Maggiore 1 Gece
Villa d’Este, Como 1 Gece

Fiyatlar:
İki Kişilik Odalarda, Her Odaya 1 Araç Verilecek Şekilde Kişi Başı: 7.400 EUR

ARABA DEPOZİTOSU: Ferrari 296 GTB, F8 Spider/Tributo, Lamborghini Huracán EVO/STO ve Dallara Stradale için 16.000 EUR - Ferrari Portofino ve Ferrari 488 Spider için 12.000 EUR’dur.

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt:
Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Yukarıda belirtilen otel veya eş değerlerinde kişi başı 3 gece konaklama,
• 3 kahvaltı,
• Programda belirtilen tüm geziler,
• Programda belirtilen geziler boyunca Ferrari araç tahsisi,
• Ferrari tur direktörlüğü,
• Ferrari sürüş eğitimi,
• 400 km’ye kadar araç sigortası,
• Mobil telsiz sistemi,
• Yol haritası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – Milano / Milano - İstanbul uçak biletleri,
• Havaalanı – otel – havaalanı transferleri,
• Vize harcamaları,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Araç yakıtı,
• Tüm özel harcamalar,
• Öğle ve akşam yemekleri,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Yukarıda fiyata dahil olan hizmetlerde yazılı olmayan diğer harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası. (80 USD)

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Vize:
• İlgili makamların vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan katılımcılar sorumludur. SOFOS TURİZM vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. Katılımcının Vize Aracı Kuruluşu’nun talep ettiği bilgi, belge, form ve/veya evrakı sağlayamaması ve/veya randevu veya görüşme tarihi dahil Vize Aracı Kuruluşu’nun talimatlarına uymaması nedeniyle, vizenin geç alınması, vize süresinin toplam tur süresinden az olması ve/veya vizenin hiç alınamaması gibi durumlar sonucu katılımcının tura katılamaması halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Vize alınması söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dahilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda SOFOS TURİZM’in herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sebeple herhangi bir ücret iadesi veya tazminat ödenemez. Ayrıca katılımcı ile ilgili olarak vergi borcu vb. nedenlerle yurt dışına çıkma yasağı konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması hallerinde oluşacak zarar ve ziyanlardan katılımcı sorumludur ve bu gibi durumlarda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yaptırılacak sigorta, vize alınamaması konusunu kapsamamaktadır.
• Geziye katılımı kesinleşen misafirlerimizin pasaport örneklerini Vize Aracı Kuruluşu’na gönderdikten sonra pasaportlarını değiştirmemeleri gerekmektedir. Vize Aracı Kuruluşu’na ulaştırıldıktan sonra bilgi verilmeden yapılacak pasaport değişiklikleri, vize işlemlerinde sıkıntıya sebep olmakta, hatta vize alımın engel olmaktadır ve geziye katılımı riske sokmaktadır.
• Seyahat esnasında pasaportun kaybolması tamamen katılımcının sorumluluğundadır ve bu gibi durumlarda SOFOS TURİZM hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
• Pasaportun ibraz edilememesi, yetkili makamlarca iptal edilmiş olması veya kısıtlanması gibi yetkili makamlar ile şahıs arasındaki pasaport problemlerinden dolayı SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz.
• Seyahate katılacak misafirlerimiz kayıt esnasında SOFOS TURİZM’e ibraz ettikleri pasaport ile seyahatlerine başlamak ve seyahat sonuna kadar pasaportlarını muhafaza etmek zorundadır.
• Tura kayıt esnasında ibraz edilen pasaporttan farklı bir pasaport kullanılması durumunda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek maddi zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. Hatta böyle bir durumda SOFOS TURİZM’in uğrayabileceği her türlü zarar, ceza, tazminat gibi konularda SOFOS TURİZM ilgili katılımcıya rücu edecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Euro Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083245
IBAN: TR71 0006 2000 1660 0009 0832 45

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır.

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde en az 181 gün geçerli pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:

• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 3 gece 4 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 2’dir.
Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:
SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.