REHBERLERİMİZ
image description

SEDAT BORNOVALI

SEDAT BORNOVALI, İstanbul Özel İtalyan Ortaokulu ve Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği, İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve Coğrafya eğitimi aldı.
İstanbul Teknik Üniversitesi'nden ise Mimarlık Tarihi dalında yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunuyor.

Hakkında
image description

MOİS GABAY

MOİS GABAY, 1984’te İstanbul Beyoğlu’nda doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık lisans ve Galatasaray Üniversitesi Stratejik İletişim Yönetimi Yüksek Lisans bölümlerinden mezun olmuştur. “Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İnsan Hakları” konulu yüksek lisans tezi 2010 yılında yayımlanmıştır. 2007 yılından itibaren kokartlı profesyonel tur rehberi olarak Fransızca ve Türkçe kültür turları yapmaya başlamıştır. 2009 yılında “Boy Aynası” adı ile başladığı Şalom gazetesi köşe yazılarını halen sürdürmektedir. 2010 yılında Avrupa Komisyonu “Türk Musevi Cemaati ve Yahudi Kültürünü Tanıtma Projesi” kapsamında “Galata Bölgesi Yahudi Kültürü” turlarında rehber olarak görev almıştır.

Hakkında
image description

YASEMİN GÜRER

Yasemin GÜRER, 1981’de İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans, İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hakkında
image description

MEHMET ESENDAL

MEHMET ESENDAL, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Saint Michel Lisesi’nden mezun oldu. 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 2011 yılında Strasbourg Üniversitesi’nden Çevre Hukuku Yüksek Lisans derecesi aldı. 2012-2016 yılları arasında serbest avukatlık yaptı.

Hakkında
image description

ORHAN YILLAR

ORHAN YILLAR, 1962 senesinde İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde tarih ve rehberlik üzerine eğitim almıştır. 1985 senesinde profesyonel olarak turizm camiasına girmiştir. Turizm Bakanlığı’nın ve İRO’nun (İstanbul Rehber Odası) 10146 lisans numarası ile İngilizce ve Endonezce dillerinde Profesyonel Turist Rehberi’dir.

Hakkında
image description

AYŞEGÜL ELİF SOFUOĞLU

AYŞEGÜL ELİF SOFUOĞLU, 18 Eylül 1987 İstanbul doğumludur. ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezundur. Yüksek Lisansını Osman Gazi Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünde tamamlamış olup, Kokartlı Turist Rehberidir. İstanbul'un tarihi, hikayeleri ve kahramanları özel ilgi alanıdır, bunlara doğru bitmek bilmeyen seyahatini sürdürmektedir.

Hakkında