SOFOS

Düşünmeye davet eden seminerler, ufuk açıcı seyahatler.
image description

TARİH

Dünyanın dört bir köşesinde ortaya çıkan medeniyetleri eş zamanlı okumanın verdiği keyfi seminer gruplarımızla deneyimliyoruz.

image description

GEZİ

Seminerlerimize paralel hazırlanan gezilerimizde ufuk açıcı ve farklı deneyimler yaşamayı, önemsiyoruz.

image description

KÜLTÜR

Seminer ve gezilerimizde sanat tarihi, kültür tarihi, dinler tarihi ve gastronomi alanlarında, konusunda uzman isimlerden destek alıyoruz.

SOFOS İSTANBUL

SOFOS tarihin, kültürün, sanatın birbirinden farklı alanlarında çalışan uzmanlar ile bu alanlara ilgi duyanların buluşabileceği bir merkezdir.

SOFOS, bünyesinde seminer ve etkinliklerin düzenlendiği bir organizasyon ve danışmanlık şirketidir. Aynı zamanda SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A 10432 belge sahibi bir turizm firmasıdır.

SOFOS tarihin, kültürün, sanatın birbirinden farklı alanlarında çalışan uzmanlar ile bu alanlara ilgi duyanların buluşabileceği bir merkezdir. SOFOS’ta sunulan seminerlere İstanbul turları, yurt içi ve yurt dışı kültür turları eşlik eder. Gezi güzergahları, SOFOS’ta çalışılan seminer konularının paralelinde seçilir. Kültür turları ve seminerler birbirine paralel etkinlikler olmakla birlikte bağımsız katılıma da açıktır.

SOFOS’ta yapılan çalışmaların merkezinde yer alan ve bu projenin lokomotifi olan seminer programı ‘’Eş Zamanlı Tarih’’ başlığı altında yapılmaktadır.

''Eş Zamanlı Tarih'' seminerlerinde Tarih Öncesi Çağlar’dan günümüze medeniyetler, görkemli şehirler, tarih boyunca farklı coğrafyalarda ortaya çıkan dinler, felsefeler ve mitolojiler üzerinden dolaşılarak holistik bakış açısıyla bir ''timeline'' oluşturulur.

''Eş Zamanlı Sanat Tarihi'' de aynı metodoloji ile hazırlanır ve paylaşılır.

1998 yılından bu yana atölye çalışması şeklinde yaptığımız, tarihi keyifli ve farklı bir okuma biçimi ile yaşamımıza katmayı öneren dersimiz, ‘’Eş Zamanlı Tarihi’’ daha geniş kitlelerle buluşturmak, seminer ve gezilerle toplumun farklı kesimlerini bir araya getirmek, çalışma hayatının oldukça yıpratıcı olduğu günümüzde tarihi, felsefeyi, dinler tarihini, sanat tarihini keyifli bir hobi ve sosyalleşme aracı olarak insanlara sunabilmek SOFOS’un amacıdır.

SOFOS ‘’Hayret etmek bilginin başlangıcıdır’’mottosuyla yola çıkıyor. Tarih, kültür ve sanatla buluşmak isteyenleri seminerlere ve kültür turlarına bekliyor...

“Hayret etmek bilginin başlangıcıdır”

İş Ortaklarımız

Bizimle bu yolu paylaşan partnerlerimize teşekkür ederiz.