image descriprion

OSMANLI VE CUMHURİYET'İN GÖZDE SEMTLERİ: TEŞVİKİYE - NİŞANTAŞI - IHLAMUR

Profesyonel Rehber ile900 TR

Prof. Dr. Melda ÜNER eşliğinde İstanbul'un en güzel semtlerini adımlıyoruz.

25.05.2024-25.05.2024 İSTANBUL AVCUMUN İÇİNDE
Keyifli bir İstanbul gününde Teşvikiye - Nişantaşı - Ihlamur semtlerini Profesyonel Rehberimiz Doç. Dr. Bahadır KAYNAK ile adımlarken Prof. Dr. Melda ÜNER ile 19. yüzyıl Osmanlı eğlence hayatını Ihlamur Kasrı'nda konuşuyoruz.

Bu turumuzda Osmanlı Sarayı’nın 19. yüzyılda Beşiktaş’a taşınmasıyla başkentin yıldızı parlayan semtlerini konuşuyoruz. Beşiktaş sırtlarında Maçka’dan Teşvikiye’ye, Nişantaşı’ndan Ihlamur’a uzun süre üst düzey bürokratlara, iş insanlarına ev sahipliği yapan bölge Türk edebiyatına da malzeme veren ilginç hikayeleriyle öne çıkıyor. Bir zamanlar Sultanların, şehzadelerin atışları şerefine dikilen taşlar bir yanda, Cumhuriyet tarihinin en hazin yolculuğunun Başbakanı ve onun tartışmalı aşkının öyküsü diğer yanda. Abidevi yapılarından çok gerçek hayatlardan alınma hikayeleriyle öne çıkan Teşvikiye-Maçka-Nişantaşı-Ihlamur rotamızda sokakları beraber adımlamak için sabırsızlanıyoruz!

Görülecek Yerler:
Swiss Hotel önü İsmet İnönü Parkı
İTÜ Maçka yerleşkesi
Maçka Palas
Teşvikiye Camii
Ralli Apartmanı
Maçka Karakolu
Valikonağı Caddesi
Vedat Tek Evi
Ihlamur Kasrı
Gezi Hakkında
Yürümeli İstanbul Turu
25 Mayıs Cumartesi 11.00 - 14.00
Profesyonel Rehberimiz Doç Dr. Bahadır KAYNAK & Prof. Dr. Melda ÜNER eşliğinde

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Rehberlik ve Anlatım,
Kulaklık.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Ihlamur Kasrı Giriş Ücreti,
Kişisel Harcamalar,
Öğle Yemeğİ.

Misafirlerimizin kimliklerini mutlaka yanlarında getirmelerini rica ederiz.


SOFOS günübirlik İstanbul gezileri, çevrim içi veya yüz yüze etkinlikleri ve seminerleri için 72 saat öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yapılır yahut SOFOS'un başka bir programına aktarım mümkündür, 48 saat kala olan iptallerde ödemenin %60’ı kesilir ve kalan %40 iade edilir. Veya % 40 tutara denk gelen meblağ SOFOS'un başka bir etkinliğine aktarılabilir. Son 24 saat içerisindeki iptallerde iade yahut bir başka bir programa aktarım söz konusu olmaz. Ödeme yapan veya kesin kayıt yaptıran katılımcılar bu süreleri ve şartları kabul etmiş sayılırlar. Katılımınız iptal etmeniz durumunda yukarıdaki süreleri dikkate alarak info@sofos.com.tr adresine e-posta olarak ya da 0 546 568 11 43 numaralı telefona detayları SMS mesajı veya whatsapp mesajı ile bildirmeniz gerekmektedir.

SOFOS gereklilik halinde programı iptal etme, erteleme, mekanı veya konuşmacıları değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sebeplerden doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.


SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A 10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TURSAB üyesi seyahat acentesidir.