image descriprion

KUZEYİN İNCİSİ: ST. PETERSBURG

Yanımıza Kalan Seyahatler - St. Petersburg, Peterhoff, Novgorod3300 EUR

Feride BOZCU eşliğinde St. Petersburg'a gidiyor, dünyanın en büyük resim galerisi olan Hermitage Müzesi’nin ihtişamına tanıklık ediyoruz.

04.07.2024-09.07.2024
 1. İlk Bakış Neden Bu Seyahate Çıkmalıyız?

  Rus Çarlığı’na 200 sene başkentlik yapmış olan St. Petersburg'ta göz alıcı sanat eserleri ve zengin kültürel miras ile unutulmaz bir deneyim bizi bekliyor. Şehrin canlı atmosferini yaşayacağımız Nevski Caddesi’nden başlayıp Peterhoff Park ve Sarayı'nı ziyaret edip Çarlık döneminin ihtişamını bize yaşatacak muhteşem bahçelerinde keyifli zaman geçireceğiz. Hermitage Müzesi'nde sanat tarihinin en önemli eserlerinin karşısında Sanat Tarihçisi Feride BOZCU ile yerinde seminer yapıp koleksiyonu en kapsamlı şekilde keşfedeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Novgorod’ta tarihi yapıları gezecek, bin yıllık anıtı görecek ve St. Sophia Katedrali'nin eşsiz güzelliğine tanık olacağız.

 2. 1.Gün İstanbul - St. Petersburg

  08.10’da Türk Hava Yolları, TK401 seferi ile St. Petersburg’a hareket.
  Yerel saat ile 11.50’de St. Petersbug’a varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirip havaalanından ayrılıyor, bizi bekleyen özel aracımız ile St. Petersburg şehir turuna başlıyoruz. Çarlara ev sahipliği yapan şehirde ilk durağımız ‘’Şehrin Kalbi’’ olarak bilinen Nevski Caddesi oluyor. Rus mimarisinin etkileyici örneklerinden olan Isaac Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra Rusya Deniz Kuvvetleri’nin karargahı olan Amirallik Binası’nın etkileyici cephesini görüyoruz. Günün son durağı, etrafında Mihaylovski Tiyatrosu ve Rus Etnograf Müzesi’ni barındıran, Sanatçılar Meydanı’nı panoramik olarak görüp, akşam yemeğini almak üzere otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz St. Petersburg’daki otelimizde.

 3. 2.Gün St. Petersburg - Peterhoff - St. Petersburg

  Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra St. Petersburg’a 30 km mesafede bulunan, ‘’Rusya’nın Versayı’’ olarak anılan, bahçelerinin güzelliği ve ihtişamıyla kendine hayran bırakan ve Çar I. Petro tarafından inşa ettirilen Peterhoff Park ve Sarayı’nı geziyoruz. Tablolara konu olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan yazlık saray gezimiz sonrasında St. Petersburg’a dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 4. 3. Gün St. Petersburg

  Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra dünyanın en büyük ve en eski müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret etmek ve Sanat Tarihçisi Feride BOZCU ile yerinde seminer yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Rus krallarının ikametgahı olarak bilinen müzeyi büyük bir heyecanla keşfetmeye başlıyoruz. Dünyanın en büyük resim galerisi sıfatıyla Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan müzede Feride BOZCU ile Leonardo da Vinci’nin Madonna’sı, Caravaggio’nun Lavtacı’sı, Monet’in Bahçesi, Rodin’in heykelleri arasında kayboluyoruz. Barok mimarisinin baş yapıtları arasında bulunan müzeyi gezdikten sonra kanal turu yaparak şehrin tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Kanal turumuzun ardından Rusya’nın en büyük ve görkemli kiliselerinden biri olan Kazan Katedrali’ni ve Orta Asya’dan birçok çini ustasının yapımına emek verdiği, Timur Türbesi’yle olan benzerliğiyle dikkat çeken Tatar Camisi’ni ziyaret ediyoruz. St. Petersburg’da üçüncü günümüzü noktalıyor ve geceleme için otelimize dönüyoruz.

 5. 4. Gün St. Petersburg - Novgorod - St. Petersburg

  Otelde aldığımız kahvaltının ardından güne UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Novgorod’a hareket ile başlıyoruz. Şehre varışımızın ardından Rusya’nın Bin Yıl Anıtı’nı görüyor ve yönümüzü ülkenin en eski yapılarından biri olarak kabul edilen St. Sophia Katedraline çeviriyoruz. Altın kubbeli taş katedrali ziyaret ettikten sonra Volhov Nehri’nin diğer yakasındaki Yaroslav Meydanı’na geçiyoruz. Panaromik bir turdan sonra günün son durağı olan Güzel Sanatlar Müzesi’nin ziyaret ediyor ve grubumuza özel araç ile St. Petersburg’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 6. 5. Gün St. Petersburg

  Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra dünyanın en göz alıcı eserlerine ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi’ne gidiyor ve Sanat Tarihçisi Feride BOZCU’nun anlatımlarıyla müze turumuzun ikinci kısmını gerçekleştiriyoruz. Müzede geçirdiğimiz keyifli saatlerin ardından St. Petersburg’da serbest zaman alıyoruz. Misafirlerimiz şehirle baş başa kaldıktan sonra tekrar buluşuyor ve Rus Folklor Şovu’nu izlemek üzere Nikolayevski Sarayı’na geçiyoruz. Akşam yemeğini almak için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 7. 6. Gün St. Petersburg - İstanbul

  Rusya’daki son günümüzde otelimizde kahvaltı aldıktan sonra havalimanına transferimizi gerçekleştiriyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile 12.50’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 16.50’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

  Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere!

Gezi Hakkında
Oteller:
Grand Europe Hotel – 5 Gece

Fiyatlar:
İki Kişilik Odada Kişi Başına: 3.300 EUR
Tek Kişilik Oda Farkı: 700 EUR

Uçuş Bilgileri:
Havayolu         Tarih                       Güzergah       Uçuş Kodu      Kalkış        Varış
THY                  04 Temmuz 2024      ISTLED         TK401             08.10         11.50
THY                  09 Temmuz 2024      LEDIST         TK402             12.50         16.50

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
• 04 Nisan 2024 tarihine kadar tek seferde gezi bedelinin banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden %2 indirim yapılmaktadır. %2 kampanyası SOFOS TURİZM yurt dışı grup gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt:
Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Yukarıda belirtilen oteller veya eş değerlerinde kişi başı 5 gece konaklama,
• 5 kahvaltı – 2 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• SOFOS İSTANBUL tur liderliği ve rehberliği hizmeti,
• Tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Seyahat sağlık ve acente iflas sigortası,
• Bahşiş (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – St. Petersburg / St. Petersburg - İstanbul uçak biletleri,
• Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler,
• Şahsi harcamalar,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Vize Ücreti (170 EUR)*,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Programda belirtilmeyen yemekler (öğle yemekleri ve 3 akşam yemeği),
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Fazla bagaj ücreti,
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, (80 USD)

*Turun planlandığı tarihte vize ücreti 170 EURO'dur. Değişiklik gösterebilir.

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Euro Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083245
IBAN: TR71 0006 2000 1660 0009 0832 45

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır.

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin geçerlilik tarihi 06 Ocak 2025 tarihinden uzun olan pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:

• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 5 gece 6 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’tir.
• Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 04 Haziran 2024’tür.
Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:
SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.