image descriprion

LÜKSÜN VE MODANIN İHTİŞAMLI ADRESİ: MİLANO

Milano - Como3850 EUR

Aslıhan TEKİNIRK eşliğinde Milano’da lüks markaların müzelerini geziyor, Como’da muhteşem göl manzarasının keyfini çıkartıyoruz.

03.10.2024-06.10.2024
 1. İlk Bakış Bu Seyahate Neden Çıkmalıyız?

  Sanat Tarihçisi Aslıhan TEKİNIRK eşliğinde modanın kalbi Milano’ya gidiyor, dünyaca ünlü lüks markaların müze ve mağazalarında moda tarihi hakkında bilgiler ediniyor ve keyifli vakit geçiriyoruz. Seyahatimizin devamında İtalya’nın gözdesi Como’ya geçiyor, eşsiz manzaranın tadını çıkartıyor, nefis yemekler yiyor ve nadir bitkiler ve sanatsal işçiliklerin sergilendiği Orticolario Fuarı’nı gezme şansını elde ediyoruz.

 2. 1.Gün İstanbul - Milano

  07.35’te Türk Hava Yolları TK1873 seferi ile İstanbul Havalimanı’ndan Milano’ya uçuş.

  Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK1873 sefer sayılı uçuşu ile 07.35’te Milano’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 09.25’te Milano’ya varışımıza istinaden grubumuza özel aracımız ile Armani Milano Hotel’e transfer oluyor odalarımıza yerleşiyoruz. Öğleden sonra Milano şehir gezimiz için otelimizden ayrılıyor ve ilk durağımız olan meşhur moda semti Montenapoleone’ye gidiyoruz. Burada arnavut kaldırımlarda yürüyerek lüks butikleri ve dünyaca ünlü markaların mağazalarını geziyoruz. Ardından Roma'daki Aziz Petrus Bazilikası, Londra'daki Aziz Paulus Katedrali ve Sevilla Katedrali'nden sonra Avrupa'nın dördüncü büyük katedrali olan Duomo di Milano’yu ziyaret ediyoruz. Duomo’nun ihtişamına tanıklık edip hikayesini dinledikten sonra İtalya’nın en eski ikonik alışveriş merkezi olan Galleria Vittorio Emanuele II’nin içinden geçerek Teatro Alla Scala’nın önüne çıkıyoruz. Burada Aslıhan TEKİNIRK ile yerinde seminerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimize içerisinde antik ve modern tarzda İtalyan ressamların eserlerini barındıran Pinacoteca di Brera Sanat Galerisi ziyareti ile devam ediyoruz. Aslıhan TEKİNIRK’ın anlatımlarını dinledikten sonra lüks butiklerin ve yerel kafelerin bulunduğu Moskova ve Porta Garibaldi bölgesinde keyifli vakit geçiriyor, Corso Como 10 Cafe’de kahvelerimizi yudumluyoruz. Gün sonunda akşam yemeğimizi almak için otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 2.Gün Milano - Como - Milano

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından grubumuza özel araç ile turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 1902’den beri dünya tekstil sektörünün en önemli isimlerinden olan ve kumaşları ile meşhur Mantero Seta oluyor. Ünlü markanın eşsiz arşivini ve atölyelerini ziyaret edip Aslıhan TEKİNIRK ve Mantero Sera ekibinden Como’nun önemli ipek tarihçesini dinledikten sonra alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından muhteşem göl manzarasına sahip Como’ya hareket ediyoruz. Zarif mimarisiyle insanı büyüleyen Como’da ilk durağımız Villa Erba’da sergilenen Orticolario Fuarı oluyor. 250’den fazla katılımcıyla nadir bitkiler ve sanatsal işçiliklerin sergilendiği Orticolario’da 2024 senesinin temalarını, bitkilerini, tasarımlarını, atölye çalışmalarını ve çeşitli performansları gözlemliyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Armani Milano Hotel’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 4. 3.Gün Milano

  Otelimize 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Cova Montenapoleone’de alacağımız kahvaltının ardından şehir gezimize başlıyoruz. Giorgio Armani tarafından Armani stiline adanmış bir moda sanatı müzesi olan Armani/Silos’u ziyaret ediyoruz. Giorgio Armani’nin 40 yılı aşkın tecrübesini, geçmiş ve geleceğin kıyafetlere yansımasını ve vizyonunu yerinde keşfetme şansını bulduğumuz bu harika müzeyi gezdikten sonra serbest zaman alıyoruz. Ardından ünlü İtalyan moda tasarımcısı Antonio Marras’ın lülks mağazasını ve yeni yeteneklerin eserlerini sergileyen Rossana Orlandi Galerisi’ni geziyoruz. Günü Orta Çağ'a kadar uzanan birbirine bağlı kanallardan oluşan Navigli’de yürüyüş yaparak noktalıyoruz. Akşam yemeğimizi bize eşsiz bir tecrübe yaşatacak olan tramvay restoran ATMosfera’da alıyoruz. Yemeğimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 5. 4.Gün Milano - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı ve check-out sonrasında Rem Koolhaas tarafından tasarlanan ve eşsiz bir komplekste çağdaş sanat sergilerine ev sahipliği yapan Fondazione Prada’yı ziyaret ediyoruz. 24 ayar altın varaklarla kaplı Perili Ev’i gördükten sonra galeri gezimizinin devamında 2015 yılında Wes Anderson tarafından tasarlanan Bar Luce’de kahvelerimizi yudumluyoruz. Birçok ilki yaşadığımız Milano seyahatimizi noktalıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1876 sefer sayılı uçuşu ile 19.40’ta İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 23.40’ta İstanbul’a varıyoruz.

  Türk Hava Yolları’nın TK1876 sefer sayılı uçuşu ile 19.40’ta İstanbul’a hareket.

  Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere!

Gezi Hakkında
Oteller:
Armani Milano   3 Gece

Fiyatlar:
İki Kişilik Odada Kişi Başına: 3.850 EUR

Tek Kişi Farkı: 1.450 EUR

Uçuş Bilgileri:
Havayolu         Tarih                        Güzergah       Uçuş Kodu      Kalkış        Varış
THY                  03 Ekim 2024         ISTMXP          TK1873             07.35        09.25
THY                  06 Ekim  2024         MXPIST         TK1876             19.40         23.40

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
• 03 Temmuz 2024 tarihine kadar tek seferde gezi bedelinin banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden %2 indirim yapılmaktadır. %2 kampanyası SOFOS TURİZM yurt dışı grup gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt:
Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Yukarıda belirtilen otel veya eş değerlerinde kişi başı 3 gece konaklama,
• 3 kahvaltı, 3 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri,
• SOFOS İSTANBUL Tur Liderliği ve Rehberliği hizmeti,
• Seyahat Sağlık ve Acente İflas Sigortası,
• Bahşişler (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – Milano / Milano - İstanbul uçak biletleri,
• Vize harcamaları,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Tüm özel harcamalar,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Yukarıda fiyata dahil olan hizmetlerde yazılı olmayan diğer harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (80 USD).

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Euro Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ. T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083245
IBAN: TR71 0006 2000 1660 0009 0832 45

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır.

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin geçerlilik tarihi 05 Nisan 2025 tarihinden uzun olan pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:

• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 3 gece 4 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:
SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.