image descriprion

ISPARTA'DA GÜL HASADI VE PARFÜM ATÖLYESİ

Isparta, Eğirdir16900 TR

Tıp Tarihçisi Rana Babaç ÇELEBİ ile gül hasadı yapıp parfüm atölyesine katılıyor, Sanat Tarihçisi Feride BOZCU ile Sagalassos Antik Kenti’ni geziyoruz!

08.06.2024-10.06.2024
 1. 1.Gün İstanbul - Antalya - Isparta

  07.35’te Antalya Havalimanı’na varışımıza istinaden özel aracımız ile gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en iyi korunmuş antik kentlerinden birisi ve Unesco Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne kabul alan Sagalassos Antik Kenti. Burada binlerce yıldır akan pınarlardan parfüm tasarımımızda kullanmak üzere su hasadı yapıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve tanışma ve giriş seminerimize başlıyoruz. Isparta, Eğridir ve Burdur çevresindeki sosyo-ekonomik faaliyetler, doğa koruma projeleri, bölgedeki ekstrem sporlar, avcılık, tarım ve parfümeri ana başlıklarımız oluyor. Seminerimiz sonrasında serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

 2. 2.Gün Eğirdir

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Isparta Gülü seminerimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de yağ gücünün kısa tarihini konuşarak başlayacağımız bu mini seminerde, yalnızca Mayıs – Haziran ayları arasında bir ay kadar hasadı yapılan Isparta gülünün topraktan nefese yolculuğuna şahitlik ediyoruz. Seminerimizin bitiminde öğle yemeği molamızı veriyor ve ardından Eğirdir'in Gökçehöyük köyünde Almanya'ya ihracat yapan Eğirdir Modern Gül Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Güllerin damıtım öncesi serildikleri depolardan, posaların döküldüğü arıtma istasyonuna kadar yolculuklarına eşlik ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Eğridir Gölü ve çevresinde yürüyüş yapıp kahvelerimizi yudumluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 3.Gün Gönen - Antalya - İstanbul

  Güneş doğarken hasat ziyareti yapacağımız organik gül tarlasında, güneşin ilk ışıkları ile açan bu kıymetli parfümeri çiçeğinin kokusunun evrimini deneyimliyor ve "Geleneksel Tıp & İlaç Olarak Gül" atölyesinde kullanacağımız gülleri hasat ediyoruz. Ardından Gönen bölgesinde odun ateşi üzerine kurulu bakır imbiklerde yağlı gül suyu ve ham yağ (yeşil yağ) üreten bir aile işletmesinin ziyaret ediyor ve bu kez güllerin tarladan imbiğe yolculuğunu gözlemliyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Parfüm & Geleneksel İlaç Tasarımında Gül Atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Bu atölyemizde ilaç ve kozmetik ürünü olarak parfüm nedir? Parfüm nasıl üretiliyor? Doğal ve sentetik parfümler arasındaki farklar nedir? gibi konulara değindikten sonra doğal parfüm tasarımına giriş yapıyor, parfüm tasarımının temel kavram, prensip ve metodolojilerinin üzerinden geçtikten sonra gülün parfümerideki yerini konuşarak kendi geleneksel ilaç, yağ ve alkol bazlı parfümlerimizi üretiyoruz. Gezimizin bitiminde havaalanına transfer oluyoruz.

  Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere!

Gezi Hakkında
Oteller:
Eskiciler Konağı Nis Otel  2 Gece

Fiyatlar:
Kişi Başı Ücret:  16.900 TL
Tek Kişi Oda Farkı: 1500 TL

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.

Kayıt:
Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri:
Havayolu             Tarih                      Güzergah        Uçuş Kodu         Kalkış      Varış
THY                  8 Haziran  2024      ISTAYT               TK2408            06.15       07.35
THY                  10 Haziran  2024    AYTIST               TK2421           20.20       21.50

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Belirtilen otel kategorisinde veya eş değerlerinde kişi başı 2 gece konaklama,
• 2 kahvaltı – 2 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri,
• SOFOS İSTANBUL tur liderliği ve rehberliği hizmeti,
• Seyahat sağlık ve acente iflas sigortası,
• KDV,
• Bahşiş (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – Antalya / Antalya - İstanbul uçak biletleri,
• Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler,
• Şahsi harcamalar,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Programda belirtilmeyen yemekler,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Fazla bagaj ücreti.

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
• Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.

Genel Bilgiler:
• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 2 gece 3 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’tir.
• Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 8 Mayıs 2024’tür.
Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:
SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.