image descriprion

KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN VAHA: AL ULA

Feride BOZCU eşliğinde Yanımıza Kalan Seyahatler II Al Ula – Riyad – Hayber - Mekke – Medine11100 USD

Sanat Tarihçisi Feride BOZCU eşliğinde dünyanın heyecanla takip ettiği adeta arkeolojik bir vaha olan Al Ula’yı keşfediyor, Hicaz bölgesini ziyaret ediyoruz.

08.11.2024-17.11.2024
 1. İLK BAKIŞ Neden Bu Seyahate Çıkmalıyız?

  Feride BOZCU ile dünya tarihini değiştireceği düşünülen yepyeni arkeolojik alan Al Ula'yı keşfediyoruz. Kendisini zaman ve mekanda asılı duran büyülü bir sığınak olarak tanımlayan Banyan Tree Alula'da konaklıyoruz. Seyahatimizin son 4 gününde ise Mekke ve Medine'ye geçip her zaman beraber olmaktan büyük keyif aldığımız seyahat dostlarımızla Umre ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

 2. 1.Gün - 8 Kasım Cuma İstanbul - Riyad

  20.35’te Türk Hava Yolları TK140 seferi ile Riyad’a uçuş.

  Yerel saat ile 00.50’de Riyad’a varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirip havaalanından ayrılıyor, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 2.Gün - 9 Kasım Cumartesi Riyad

  Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Riyad’ı panoramik olarak görerek şehri keşfetmeye başlıyoruz. Ardından Suud Krallığı’nın tesis edildiği ve ilk emirliğin kurulduğu bugün ise restore edilerek bir turistik bölge haline getirilen Diriyah bölgesine geçiyoruz. Ülkenin tarihine ışık tutan Milli Müze’yi, Suudi Krallığı’nın kurucusu Melik Abdülaziz’in resmi ofisi ve misafir sarayı olan Murabba Sarayı’nı gezdikten sonra 1865’te Nejd Emiri Abdullah Bin Faysal tarafından inşa ettirilen ve Suudi Krallığı’nın tarihinde önemli bir yeri olan Masmak Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz. Günün son durağı olarak Riyad’ın önemli alışveriş, gastronomi ve turistik aktivite merkezi Boulevard’da serbest zaman ve akşam yemeği alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 4. 3.Gün - 10 Kasım Pazar Riyad - Al Ula

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 10.30’da Al Ula’ya uçuşumuzun ardından 12.25’te bölgeye iniyoruz. Son yıllarda dünyada ününü artıran Banyan Tree AlUla’ya yerleşmek üzere otelemize geçiyoruz. Otelimizden ayrılıp dramatik çöl manzarasının ortasında yer alan ve 52 metre yükselikteki Al Ula’nın en ikonik jeolojik harikası Fil Kayası’nı Sanat Tarihçisi Feride BOZCU’dan dinliyoruz. Ardından Ashar Vadisi’nin çöl kanyonunda yer alan, çevresindeki manzaraya uyum sağlayacak şekilde tasarlanan, Alu Ula’nın tüm güzelliğini yansıtan dış yüzeyi 9740 adet ayna plakası ile kaplı, dünyanın en büyük aynası olarak tescillenen Maraya Gösteri Salonu'nu keşfediyoruz. 1200 metre rakımlı Al Harrat panaromik terasından Al Ula coğrafyasının muhteşem manzarasını gördükten sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 5. 4.Gün - 11 Kasım Pazartesi Al Ula - Hayber - Al Ula

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında grubumuza özel otobüsümüz ile Hayber’e doğru hareket ediyoruz. Arap Yarımadası’nın kuzeyi ile güneyi arasında önemli bir ticaret noktası ve Yahudilerin de yerleşim merkezi olan bölgeye varışımızla birlikte Hayber’in eski şehir kalıntılarını ve Hayber Kalesi’ni görüyoruz. 629 yılında Müslüman ve Yahudiler arasındaki savaşa sahne olan şehrin önemini Feride BOZCU’dan dinliyor, akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 6. 5.Gün - 12 Kasım Salı Al Ula

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından güne Arap Yarımadası’nın kadim Lihyan Krallığı’nın kaya mezarları ve mabedinin olduğu arkeolojik alan ile başlıyoruz. Kaya Kütüphanesi olarak bilinen ve Dadanik alfabesi ile yazılan dünyaca ünlü yazıtları Feride BOZCU eşliğinde keşfediyoruz. Ardından yönümüzü Petra’yı kuran Nabatilerin ikinci büyük kenti olan Medain Salih’e çeviriyoruz. MS 1. yüzyıla tarihlenen arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapan ve insan yaşamına uygun hale getirmek için oyulmuş 130’dan fazla kayayı görüyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 7. 6.Gün - 13 Kasım Çarşamba Al Ula - Cidde

  Kahvaltının ardından otelde ihrama girerek havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 16.40’da Cidde’ye uçarak 18.10’da şehre varıyoruz. Otele yerleşip akşam yemeğimizi aldıktan sonra Umre ibadetini gerçekleştirmek üzere Mescidi-Haram’a geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 8. 7.Gün - 14 Kasım Perşembe Mekke

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hz. Muhammed’in veda hutbesini yaptığı Arafat’ı, Arafat ile Mina arasında yer alan Müzdelife’yi ve şeytan taşlama, kurban kesme, bayram günlerinde konaklama gibi hac ibadetlerinin yapıldığı Mina’yı panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında ‘’en yüce cennet’’ anlamına gelen Cennet'ül Muallâ mezarlığına geçiyor ve günün geri kalan kısmında serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 9. 8.Gün - 15 Kasım Cuma Mekke - Medine

  Kahvaltının ardından otelimizden hızlı tren ile Medine’ye geçmek üzere ayrılıyoruz. 2 saat 20 dakika süren yolculuğumuz sonrasında şehre varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. ‘’Tertemiz bahçe’’ anlamına gelen ve Hz.Muhammed’in kabri ile minberi arasındaki bölüm olan Ravza-i Mutahhara’ya gidiyoruz. Gün sonunda akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 10. 9.Gün - 16 Kasım Cumartesi Medine

  Güne Müslümanların Medine’de kurduğu ilk mezar alanı olan Cennetü'l Baki ile başlıyoruz. Ardından otelimize gelip keyifli bir kahvaltı yapıyoruz. Uhud Olayı’nda şehit olan 70 sahabenin mezarının bulunduğu Uhud Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra kıblenin Mescid-i Aksâ’dan Kâbe’ye çevrilmesi sırasında Hz. Muhammed’in içerisinde namaz kıldırmakta olduğu Mescid-i Kıbleteyn’e gidiyoruz. Müslümanların umuma açık ilk mescidi olan Kubâ Mescidi’ni gezdikten sonra günün son durağı olan ve Hendek Savaşı’nın gerçekleştiği mekana gidiyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimiz için otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 11. 10.Gün - 17 Kasım Pazar Medine - İstanbul

  Medine’deki son günümüzde otelimizde kahvaltı aldıktan sonra havalimanına transferimizi gerçekleştiriyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK109 sefer sayılı uçuşu ile 14.05’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 18.00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz..

  Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere!

Gezi Hakkında Oteller:
• Mövenpick Hotel and Residences Riyad     2 Gece
• Banyan Tree AlUla                                           3 Gece
• InterContinental Dar al Tawhid Mekke         2 Gece
• The Oberoi Medine                                          2 Gece

Fiyatlar:
• İki kişilik odalarda kişi başı: 11.100 USD
• Tek kişi farkı: 3.850 USD

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
•8 Ağustos 2024 tarihine kadar tek seferde gezi bedelinin banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden %2 indirim yapılmaktadır. %2 kampanyası SOFOS TURİZM yurt dışı grup gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt:Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri:
Firma      Tarih                     Güzergah          Uçuş No        Kalkış        Varış
THY         08 Kasım 2024      ISTRUH           TK140            20.35         00.50 
THY         17 Kasım 2024       MEDIST          TK109            14.05         18.00 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Yukarıda belirtilen otel veya eş değerlerinde kişi başı 9 gece konaklama,
• Riyad – Al Ula ve Ala Ula - Cidde uçak biletleri,
• Mekke – Medine hızlı tren bileti,
• 9 kahvaltı, 7 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri,
• SOFOS İSTANBUL Tur Liderliği ve Rehberliği hizmeti,
• Seyahat Sağlık ve Acente İflas Sigortası,
• Bahşiş (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• Suudi Arabistan turistik vize bedeli*,
• İstanbul – Riyad / Medine - İstanbul uçak biletleri,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Tüm özel harcamalar,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Yukarıda fiyata dahil olan hizmetlerde yazılı olmayan diğer harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
•70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, (80 USD)

*Turun planlandığı tarihte vize ücreti 143 USD’dir. Değişiklik gösterebilir.

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Vize:
• İlgili makamların vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan katılımcılar sorumludur. SOFOS TURİZM vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. Katılımcının Vize Aracı Kuruluşu’nun talep ettiği bilgi, belge, form ve/veya evrakı sağlayamaması ve/veya randevu veya görüşme tarihi dahil Vize Aracı Kuruluşu’nun talimatlarına uymaması nedeniyle, vizenin geç alınması, vize süresinin toplam tur süresinden az olması ve/veya vizenin hiç alınamaması gibi durumlar sonucu katılımcının tura katılamaması halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Vize alınması söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dahilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda SOFOS TURİZM’in herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sebeple herhangi bir ücret iadesi veya tazminat ödenemez. Ayrıca katılımcı ile ilgili olarak vergi borcu vb. nedenlerle yurt dışına çıkma yasağı konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması hallerinde oluşacak zarar ve ziyanlardan katılımcı sorumludur ve bu gibi durumlarda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yaptırılacak sigorta, vize alınamaması konusunu kapsamamaktadır.
• Geziye katılımı kesinleşen misafirlerimizin pasaport örneklerini Vize Aracı Kuruluşu’na gönderdikten sonra pasaportlarını değiştirmemeleri gerekmektedir. Vize Aracı Kuruluşu’na ulaştırıldıktan sonra bilgi verilmeden yapılacak pasaport değişiklikleri, vize işlemlerinde sıkıntıya sebep olmakta, hatta vize alımın engel olmaktadır ve geziye katılımı riske sokmaktadır.
• Seyahat esnasında pasaportun kaybolması tamamen katılımcının sorumluluğundadır ve bu gibi durumlarda SOFOS TURİZM hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
• Pasaportun ibraz edilememesi, yetkili makamlarca iptal edilmiş olması veya kısıtlanması gibi yetkili makamlar ile şahıs arasındaki pasaport problemlerinden dolayı SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz.
• Seyahate katılacak misafirlerimiz kayıt esnasında SOFOS TURİZM’e ibraz ettikleri pasaport ile seyahatlerine başlamak ve seyahat sonuna kadar pasaportlarını muhafaza etmek zorundadır.
• Tura kayıt esnasında ibraz edilen pasaporttan farklı bir pasaport kullanılması durumunda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek maddi zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. Hatta böyle bir durumda SOFOS TURİZM’in uğrayabileceği her türlü zarar, ceza, tazminat gibi konularda SOFOS TURİZM ilgili katılımcıya rücu edecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Amerikan Doları Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083246
IBAN: TR44 0006 2000 1660 0009 0832 46

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır.

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin geçerlilik tarihi 17 Mayıs 2025 tarihinden uzun olan pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:
• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 9 gece 10 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’tir.
• Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 8 Ekim 2024’tür.

Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:

SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.