Tuğrul Kurt ile İlk İnsanın ve Hz. Adem'in Yaratılışı

200 ₺
Tuğrul Kurt ile İlk İnsanın ve Hz. Adem'in Yaratılışı

İnsanın yaratılışı, ilk insan (erkek ve kadın) prototipi ve işlenen ilk "günah" meselesi dinlerin temel anlatımları arasında yer almaktadır. Sadece dinî sorumluluklar bağlamında değil, aynı zamanda tarih boyunca sosyolojik olguların ve kadın-erkek rollerinin belirlenmesinde etkili olmuştur. Yahudi ve Hristiyan kaynaklardaki anlatımından sonra Kur'an’da da yer almıştır.

Bu seminerde Kur'an'da, İslam geleneğinde ve ehl-i kitapta Hz. Adem ile Havva'nın yaratılışı hakkında konuşacağız. Arap Yahudileri ve Arap Yarımadası'ndaki Süryani-Hristiyan kaynaklarındaki anlatımı ile Kur'ân’ın anlatımı arasında fark var mıdır sorusuna değinirken, bu iki dini grubun ‘İsrailiyyat literatürü’ şeklinde Müslüman müfessirleri nasıl etkilediklerini ele alacağız.

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler ve SOFOStarafından izin verilen aile fertleri dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS her türlü hakkını saklı tutmaktadır. © SOFOS