image descriprion

NİL KRALİÇESİ: MISIR

Feride BOZCU eşliğinde Yanımıza Kalan Seyahatler5950 USD

Feride BOZCU eşliğinde Afrika’nın tılsımlı ülkesi, Nil’in bahçesi Mısır’a gidiyor, sanat ve tarih dolu bir seyahat gerçekleştiriyoruz.

24.02.2024-03.03.2024
 1. İLK BAKIŞ Neden Bu Seyahate Çıkmalıyız?

  Fatimi Rönesansı’nın başkenti efsunlu şehir Kahire; Antik Çağın hala en ilgi çekici nekropolü Giza’da yükselen Keops, Kefren, Mikerinos Piramitleri, seyrine doyulmayan etkileyici Memlük devri sanatı, ünlü kahvehaneleri ve çarşıları ile bizi ağırlarken Nil nehrinde gerçekleştireceğimiz seyirde Luksor’daki devasa antik tapınaklar, binlerce yıl öncesinin inançlarıyla buluşacağımız Krallar ve Kraliçeler Vadisi ile Asvan’daki Abu Simbel Tapınağı bizleri bekliyor. Necip Mahfuz’un muhteşem romanlarını ve İnsanlığın Eş Zamanlı Tarihi kitabımızı yanımıza alıp yeni bir “Yanımıza Kalan Seyahatler” için heyecanla bu deneyimi paylaşacağımız katılımcılarımızı bekliyoruz.

 2. 1.Gün İstanbul - Kahire

  TK690 sefer sayılı uçağımız ile 09.10'da Kahire’ye varış.

  Kahire’ye varışımızın ardından grubumuza özel otobüsümüz ile turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Abbâsîler döneminde Mısır’a vali olarak tayin edilen ve bağımsız bir Türk devleti kuran Ahmed b. Tolun tarafından inşa edilen Tolunoğlu Camisi. Camiyi ziyaretimiz ardından Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi’ne gidiyoruz. I. Seti, II. Ramses gibi ünlü firavunların bulunduğu 18 kral ve 4 kraliçe mumyasına ev sahipliği yapan müzeyi geziyor ve akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 2.Gün Kahire

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Giza Piramitlerini keşfedeceğimiz güne başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adeta bir açık hava müzesi olan Sakkara nekropolü ziyaretinin ardından günün son durağı Dahşur bölgesine gidiyoruz. Bir kraliyet nekropolü olan Dahşur’da Mısır’daki en büyük ve en iyi korunmuş piramidi gördükten sonra Antik Mısır’ın en görkemli ve en gizemli yapısı Giza Piramitlerini, Keops, Kefren ve Minerva, keşfediyoruz. Dünyadaki en büyük tek-taş heykel Sfenks’i Sanat Tarihçisi Feride BOZCU’nun anlatımları ile bu tarih ve keşif dolu günü noktalıyor, akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 4. 3.Gün Kahire - Luksor

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyor ve 06.15’te Luksor’a uçuyoruz. 07.20’de Luksor’a varıyor ve Farah Nile Gemisi’ne geçiyoruz. Gemimizin lüks ortamında keyifli bir kahvaltının ardından 4 gece boyunca konaklayacağımız nehir gemimize yerleşiyoruz. Serbest zamanın ardından Farah Nile’dan iniyor ve Antik Mısır’ı keşfe devam ediyoruz. El-Karnak kentinde ‘’güneş tanrısı’’ Amon Ra adına yapılan Karnak Tapınağı’nda Feride BOZCU ile yerinde seminerimizi gerçekleştiriyor ve bu etkileyici tapınağı geziyoruz. Ardından yaklaşık MÖ 1400 yılında inşa edilen Mısır dilinde ‘’güney sığınağı’’ olarak bilinen Luksor Tapınağı’na gidiyoruz. Oldukça ihtişamlı ve büyüleyici bu iki tapınağı keşfettikten sonra akşam yemeğimizi almak ve geceleme için gemimize geçiyoruz.

 5. 4.Gün Luksor - Edfu

  Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından harika bir gün için Farah Nile’dan iniyoruz. MÖ 16. yüzyıldan 11. yüzyıla kadar yaklaşık 500 yıllık bir süre boyunca kullanılan Krallar Vadisi’ne geliyoruz. 18. ve 20. Hanedanlık döneminde Yeni Krallık'ın firavunları ve dönemin ileri gelenleri için inşa edilen mezarların bulunduğu bu etkileyici alanı keşfettikten sonra Mısır’ın en karakteristik yapılardan biri olan Hatşepsut Tapınağı’na gidiyoruz. Burada Feride BOZCU ile Mısır'ın ilk kadın firavunu olmayı başaran Hatşepsut’u ve tapınağın ilgi çeken mimarisini konuşuyoruz. III. Amenhotep’in Memnon Anıtları adı verilen heykellerini gördükten sonra öğle yemeğimizi almak için gemimize dönüyoruz. Gemi ile Edfu’ya geçerken Nil Nehri’nde güneşi batırıyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Farah Nile’da.

 6. 5.Gün Edfu - Asvan

  Nil Nehri’nin masalsı manzarasında kahvaltımızı alıyor ve yeni bir gün için gemiden ayrılıyoruz. İlk durağımız tanrı Horus’a ithafen inşa edilen Edfu Tapınağı oluyor. Çatısının halen korunması sebebiyle ziyaretçilerine etkileyici bir atmosfer sunan Edfu Tapınağı süslemeleri ile de firavun mimarisinin önde gelen örneklerindendir. Feride BOZCU eşliğinde tapınağı keşfettikten sonra öğle yemeğimizi almak için gemiye dönüyoruz. Serbest zamanın ardından gemiden iniyor ve Kom Ombo’ya gidiyoruz. Ana eksen boyunca simetrik olarak tasarlanan ve bu sebeple alışılagelmişin dışında bir mimari forma sahip Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve geceleme için gemimize dönüyoruz.

 7. 6.Gün Asvan - Abu Simbel - Asvan

  Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mısır Havayolları ile 09.50’de Abu Simbel’e uçmak için havalimanına transfer oluyoruz. 45 dakikalık uçuşumuz ardından Mısır kralı II. Ramses tarafından yaptırılan ve iki ayrı tapınağın bulunduğu Abu Simbel’e geliyoruz. Ana tapınağın önündeki devasa boyuttaki dört Ramses heykeli ile öne çıkan bu tapınağı gezdikten sonra iç hat uçuşu ile Nil Nehri’nin doğu kıyısında bulunan Asvan’a uçuyoruz. Mısır’ın asırlık eseri Asvan Barajı’nı görüyoruz. Ardından Philae Tapınağı’nı görmek için hareket ediyoruz. İsis Tapınağı olarak da geçen Antik Mısır’ın etkileyici yapılarından biri olan bu önemli kompleksi Feride BOZCU eşliğinde keşfettikten Akşam yemeği ve geceleme için gemimize dönüyoruz.

 8. 7.Gün Asvan - Kahire

  Kahvaltımızın ardından Farah Nile gemisinden ayrılıyor ve Kahire’ye uçmak için havalimanına transfer oluyoruz. 10.35’te şehre inişimizin ardından yapımına 1830’da başlanan Mehmet Ali Paşa Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından tüm şehre hakim konumda yer alan bu camiyi ziyaret ettikten sonra Salahaddîn Eyyûbî Kalesi’ne geçiyoruz. 1207’de inşa edilen ve hala ayakta olan bu etkileyici Orta Çağ kalesini gördükten sonra yönümüzü Sultan Hasan Camisi’ne çeviriyoruz. Abidevi ölçülerde inşa edilen ve kale gibi teşkilatlandırılmış camiyi Feride BOZCU ile konuştuktan sonra akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde..

 9. 8.Gün Kahire

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mısır’ın ilk İslam başkenti olan Fustat’ı keşfetmeye başlıyoruz. Hem tarihi hem de konumu ile şehrin kalbi konumundaki El Muiz Caddesi’nde yürüyüş yapıp Kahire’nin keyifli dokusunu hissediyoruz. Fatimiler döneminde inşa edilen Babül Fütuh Kapısı’ndan çıkarak 100.000 parçadan fazla esere ev sahipliği yapan Kahire Müzesi’ne gidiyoruz. İnsanlığın Eş Zamanlı Tarihi’nde konuştuğumuz ünlü Rosetta Taşı’nın replikasının sergilendiği müzede Feride BOZCU ile yerinde seminer yapıyor ve müzeyi geziyoruz. Kahire Müzesi’nden ayrılıp akşam yemeğimizi almak üzere Pasha Restaurant'a geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 10. 9.Gün Kahire - İstanbul

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlıyor ve bu keyifli seyahatimizin son günündeki yapıları keşfetmeye devam ediyoruz. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olarak kabul edilen Kahire İslam Eserleri Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Kahire'de kurulan ilk camiye, El-Ezher Camisi’ne, gidiyoruz. Şehre "bin minareli şehir" unvanının verilmesine sebep olan bu eseri gördükten sonra Hz. Hüseyin Camisi ile güne devam ediyoruz. Şehrin en ünlü yapılarının başında gelen ve iç mekanında oldukça ilginç bir atmosfere sahip olan bu camiden ayrıldıktan sonra Kahire’nin en büyük tarihi çarşısı olan Han el-Halili’ye gidiyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından turumuzu noktalıyor ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile 21.20’de İstanbul’a uçuyor, yerel saat ile 00.45’te İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

  Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere!

Gezi Hakkında Bekleme Listesine Adınızı Yazdırmak İçin Formu Doldurunuz


Oteller:
• Four Seasons Hotel Kahire Nile Plaza      4 Gece
• Farah Nile Cruise                                         4 Gece

Fiyatlar:
• İki kişilik odalarda kişi başı: 5.950 USD
• Tek kişi farkı: 1.950 USD

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
•26 Kasım 2023 tarihine kadar tek seferde gezi bedelinin banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden %2 indirim yapılmaktadır. %2 kampanyası SOFOS TURİZM yurt dışı grup gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt:Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri:
Firma      Tarih                     Güzergah        Uçuş No        Kalkış        Varış
THY         24 Şubat 2024      ISTCAI               TK690            07.55         09.10 
THY         03 Mart 2024         CAIIST               TK695            21.20         00.45 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Yukarıda belirtilen otel-cruise veya eş değerlerinde oda-kahvaltı konaklamalar,
• İç hat uçak biletleri,
• 8 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 8 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri,
• SOFOS İSTANBUL tur liderliği ve rehberliği hizmeti,
• Seyahat Sağlık ve Acente İflas Sigortası,
• Bahşiş (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – Kahire / Kahire - İstanbul uçak biletleri,
• Vize harcamaları(kapıda vize - 25 USD)*,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Tüm özel harcamalar,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Yukarıda fiyata dahil olan hizmetlerde yazılı olmayan diğer harcamalar,
• Fazla bagaj ücreti,
•70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, (80 USD)

*Turun planlandığı tarihte vize ücreti 25 USD’dir. Değişiklik gösterebilir.

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Vize:
• İlgili makamların vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan katılımcılar sorumludur. SOFOS TURİZM vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. Katılımcının Vize Aracı Kuruluşu’nun talep ettiği bilgi, belge, form ve/veya evrakı sağlayamaması ve/veya randevu veya görüşme tarihi dahil Vize Aracı Kuruluşu’nun talimatlarına uymaması nedeniyle, vizenin geç alınması, vize süresinin toplam tur süresinden az olması ve/veya vizenin hiç alınamaması gibi durumlar sonucu katılımcının tura katılamaması halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Vize alınması söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dahilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda SOFOS TURİZM’in herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sebeple herhangi bir ücret iadesi veya tazminat ödenemez. Ayrıca katılımcı ile ilgili olarak vergi borcu vb. nedenlerle yurt dışına çıkma yasağı konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması hallerinde oluşacak zarar ve ziyanlardan katılımcı sorumludur ve bu gibi durumlarda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yaptırılacak sigorta, vize alınamaması konusunu kapsamamaktadır.
• Geziye katılımı kesinleşen misafirlerimizin pasaport örneklerini Vize Aracı Kuruluşu’na gönderdikten sonra pasaportlarını değiştirmemeleri gerekmektedir. Vize Aracı Kuruluşu’na ulaştırıldıktan sonra bilgi verilmeden yapılacak pasaport değişiklikleri, vize işlemlerinde sıkıntıya sebep olmakta, hatta vize alımın engel olmaktadır ve geziye katılımı riske sokmaktadır.
• Seyahat esnasında pasaportun kaybolması tamamen katılımcının sorumluluğundadır ve bu gibi durumlarda SOFOS TURİZM hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
• Pasaportun ibraz edilememesi, yetkili makamlarca iptal edilmiş olması veya kısıtlanması gibi yetkili makamlar ile şahıs arasındaki pasaport problemlerinden dolayı SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz.
• Seyahate katılacak misafirlerimiz kayıt esnasında SOFOS TURİZM’e ibraz ettikleri pasaport ile seyahatlerine başlamak ve seyahat sonuna kadar pasaportlarını muhafaza etmek zorundadır.
• Tura kayıt esnasında ibraz edilen pasaporttan farklı bir pasaport kullanılması durumunda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek maddi zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. Hatta böyle bir durumda SOFOS TURİZM’in uğrayabileceği her türlü zarar, ceza, tazminat gibi konularda SOFOS TURİZM ilgili katılımcıya rücu edecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Amerikan Doları Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083246
IBAN: TR44 0006 2000 1660 0009 0832 46

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır.

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin geçerlilik tarihi 31 Ağustos 2024 tarihinden uzun olan pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:
• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 8 gece 9 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’dir.
• Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 24 Ocak 2024’tür.

Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:

SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel talepleri yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurt dışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. SOFOS TURİZM gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. SOFOS TURİZM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.