image descriprion

GÜNEY FRANSA'NIN HAZİNELERİ

Elisabeth MADZAR & Feride BOZCU Eşliğinde Cahors, Figeac ve Lascaux'ya Yolculuk II Yanımıza Kalan Seyahatler3300 EUR

İnsanlığın Paleolitik Dönemine, Fransa'nın Orta Çağı'na baş döndürücü bir yolculuk sizi bekliyor.

26.05.2024-30.05.2024
 1. İlk Bakış Neden Bu Seyahate Çıkmalıyız?

  Paleolitik dönem sanatıyla dolu dünyaca ünlü mağaralar, Fransa'nın en güzel köyleri etiketini taşıyan şirin yerleşimleri ve sahipleri eşliğinde gezilecek şatolar bizleri bekliyor. Seyahatimiz boyunca Relais & Châteaux grubundan Le Château de Mercues otelinde konaklıyoruz.

 2. 1.Gün İstanbul - Toulouse - Montauban - Mercues

  TK 1803 sefer sayılı uçağımız ile 10.40'ta Toulouse’a varış.

  Toulouse’a varışımızın ardından grubumuza özel otobüsümüz ile Tarn et Garonne’nun merkezi Montauban'a doğru yola çıkıyoruz. Toulouse’un 50 km kuzeyinde bulunan etkileyici Orta Çağ şehrine vardıktan sonra öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Jean Auguste Dominique Ingres ile ilgili sanat eseri ve eser koleksiyonuna ev sahipliği yapan Ingres Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzeyi gezdikten sonra 1 saat 20 dakika sürecek otobüs yolculuğumuz ile Lot’a varıyor ve ünlü Lot Nehri’nde tekne gezisi yapıyoruz. Son olarak günümüzde Larnagol-Luzech güzergahındaki tek otomatik kilit olan Coty kilidini ve Coty Değirmeni’ni görüyoruz. Akşam yemeğini almak için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 2.Gün Saint-Cirq-Lapopie - Cabrerets - Mercues

  Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra "Fransa'nın En Güzel Köyleri" nden biri seçilen Saint Cirq Lapopie ile güne başlıyoruz. Harika bir şekilde korunan ve "Fransızların Favori Köyü" olan Saint Cirq Lapopie köyünün keyfini çıkarttıktan sonra serbest zaman alıyoruz. Ardından Cénevières Şatosu'nu sahibi eşliğinde geziyor ve tarih öncesi dönem sanatının otantik bir başyapıtı olan Pech Merle Mağaralarına gitmek için yola çıkıyoruz. İnsanoğlunun en iyi sanatsal ifadelerinden birine ev sahipliği yapan Pech Merle Mağaralarını keşfettikten sonra akşam yemeğini almak için otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 4. 3.Gün Figeac - Conques - Mercues

  Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra mimari güzelliğiyle dikkat çeken Figeac kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Figeac kasabasını keşfediyor ve Jean-François Champollion'a adanmış bir koleksiyona ev sahipliği yapan Champollion Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımızın ardından ‘’Şehir ve Sanat Zanaatları’’ etiketi ile ödüllendirilen Conques kasabasına gitmek için hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra saat 21.00'da kasabada Orta Çağ’dan kalan kilisenin tarihteki görünümünü ışık ve renklerle canlandırdıkları şovu izliyoruz. Geceleme otelimizde.

 5. 4.Gün Rocamadour - Cahors - Mercues

  Otelde aldığımız kahvaltının ardından otobüsümüz ile hareket ediyor ve Jeanne de Balsac tarafından inşa edilen Montal Kalesi ile güne başlıyoruz. Kraliyet saraylarına layık heykellerin olağanüstü zenginliğiyle öne çıkan Montal Kalesi’nde sanat dolu bir zaman diliminden sonra Rocamadour bölgesine yöneliyoruz. Serbest zamanımızın ardından Alzou Nehri ve Causse de Gramat arasındaki uçurumda konumlanan etkileyici kaleyi görüyoruz. Ardından bölgeden ayrılarak Cahors şehrine varıyoruz. Güney Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cahors’ta bölgenin güneybatısındaki en büyük kubbeli yapı Saint Etienne Katedrali'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Santiago de Compostela'ya giden Hacı Yolu'nun bir parçası olarak UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen sembolik bir 14. yüzyıl anıtı olan Valentré Köprüsü’nü görüyoruz. Gün sonunda akşam yemeğimizi almak için otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 6. 5.Gün Dordogne - Toulouse - İstanbul

  Fransa’daki son günümüzde Cahors'dan sabah 08.00'da hareket ediyor ve Paleolitik Çağ’ın Sistine Şapeli olarak anılan Lascaux Mağarası’na gidiyoruz. Feride BOZCU ile Eş Zamanlı Sanat Tarihi seminerimizde konuştuğumuz mağara resimlerini yerinde görüp konuştuktan sonra Lascaux'nun dünya mağara sanatındaki yerini anlatan 4 sergi odasını da geziyoruz. Son olarak Toulouse’a gidiyor ve öğle yemeğimiz için serbest zaman alıyoruz. Turumuzun ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1806 sefer sayılı uçuşu ile 18.40’ta İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 23.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.

  Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere!

Gezi Hakkında
Oteller:
• Le Château de Mercues (Relais & Châteaux) 4 Gece

Fiyatlar:
İki Kişilik Odada Kişi Başına 3.300 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı 900 Euro

Notlar:
•Taksit imkânları için lütfen SOFOS TURİZM ile iletişime geçiniz.
•26 Şubat 2024 tarihine kadar tek seferde gezi bedelinin banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden %2 indirim yapılmaktadır. %2 kampanyası SOFOS TURİZM yurt dışı grup gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.
•Ödemelerinizi döviz cinsi üzerinden yaparsanız olası bir iptalde varsa iade hakkınız (gerekli hesaplamalar yapılarak kesinti uygulanabilir), ödeme yaptığınız döviz cinsi üzerinden, TL (havale veya tüm kredi kartı ödemeleri) olarak yaparsanız TL üzerinden yapılacaktır.

Kayıt: Kaydınız, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri:
Havayolu         Tarih                        Güzergah       Uçuş Kodu      Kalkış      Varış
THY                  26 Mayıs 2024       ISTTLS          TK1803              08.00       10.40
THY                  30 Mayıs 2024       TLSIST          TK1806              18.40        23.20

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Grubumuza özel araçlar ile ulaşım ve transferler,
• Belirtilen otel kategorisinde veya eş değerlerinde kişi başı 4 gece konaklama,
• 4 kahvaltı – 4 akşam yemeği,
• Yemeklerde alınacak soft içecekler,
• Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri,
• SOFOS İSTANBUL tur liderliği ve rehberliği hizmeti,
• Seyahat sağlık ve acente iflas sigortası,
• Bahşişler (SOFOS Turizm bahşiş toplamamaktadır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• İstanbul – Toulouse / Toulouse - İstanbul uçak biletleri,
• Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler,
• Vize harcamaları,
• Şahsi harcamalar,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Programda olmayan tur ve transferler,
• Programda belirtilmeyen yemekler (öğle yemekleri),
• Yemeklerde alınacak soft içecekler dışındaki içecekler,
• Fazla bagaj ücreti,
• 70 yaş üstü İptal ve Sağlık Teminatlı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, (80 USD).

Konaklama:
• İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı durumda bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.
• Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir. Üç kişilik odada konaklamalarda üçüncü yatak standart olmayıp açılır-kapanır portatif yatak ya da çekyat şeklinde olabilmektedir.

Ulaşım:
• Uçak bileti:
• Uçak biletlerinin temini konusunda SOFOS TURİZM’e danışabilirsiniz.
• Bu gezi için SOFOS TURİZM tarafından önerilen uçuş yukarıdaki gibidir.
• SOFOS TURİZM yolcu adına koltuk seçimi, check in, biniş kartı işlemleri yapmamaktadır.
• Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan katılımcı, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine katılımcı tarafından uyulmaması nedeniyle diğer katılımcı zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda SOFOS TURİZM’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan katılımcı doğrudan sorumlu olup, SOFOS TURİZM tarafından katılımcıya rücu edilecektir.

Vize:
• İlgili makamların vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan katılımcılar sorumludur. SOFOS TURİZM vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. Katılımcının Vize Aracı Kuruluşu’nun talep ettiği bilgi, belge, form ve/veya evrakı sağlayamaması ve/veya randevu veya görüşme tarihi dahil Vize Aracı Kuruluşu’nun talimatlarına uymaması nedeniyle, vizenin geç alınması, vize süresinin toplam tur süresinden az olması ve/veya vizenin hiç alınamaması gibi durumlar sonucu katılımcının tura katılamaması halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Vize alınması söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden katılımcının tur dahilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda SOFOS TURİZM’in herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sebeple herhangi bir ücret iadesi veya tazminat ödenemez. Ayrıca katılımcı ile ilgili olarak vergi borcu vb. nedenlerle yurt dışına çıkma yasağı konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması hallerinde oluşacak zarar ve ziyanlardan katılımcı sorumludur ve bu gibi durumlarda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yaptırılacak sigorta, vize alınamaması konusunu kapsamamaktadır.
• Geziye katılımı kesinleşen misafirlerimizin pasaport örneklerini Vize Aracı Kuruluşu’na gönderdikten sonra pasaportlarını değiştirmemeleri gerekmektedir. Vize Aracı Kuruluşu’na ulaştırıldıktan sonra bilgi verilmeden yapılacak pasaport değişiklikleri, vize işlemlerinde sıkıntıya sebep olmakta, hatta vize alımın engel olmaktadır ve geziye katılımı riske sokmaktadır.
• Seyahat esnasında pasaportun kaybolması tamamen katılımcının sorumluluğundadır ve bu gibi durumlarda SOFOS TURİZM hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
• Pasaportun ibraz edilememesi, yetkili makamlarca iptal edilmiş olması veya kısıtlanması gibi yetkili makamlar ile şahıs arasındaki pasaport problemlerinden dolayı SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz.
• Seyahate katılacak misafirlerimiz kayıt esnasında SOFOS TURİZM’e ibraz ettikleri pasaport ile seyahatlerine başlamak ve seyahat sonuna kadar pasaportlarını muhafaza etmek zorundadır.
• Tura kayıt esnasında ibraz edilen pasaporttan farklı bir pasaport kullanılması durumunda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek maddi zararlardan SOFOS TURİZM sorumlu tutulamaz. Hatta böyle bir durumda SOFOS TURİZM’in uğrayabileceği her türlü zarar, ceza, tazminat gibi konularda SOFOS TURİZM ilgili katılımcıya rücu edecektir.

Sigorta:
• Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurt Dışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
• Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
• Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
• Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
• Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
• Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.

Önemli Notlar:
• Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda SOFOS TURİZM herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
• Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme Bilgileri:
Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Euro Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083245
IBAN: TR71 0006 2000 1660 0009 0832 45

*Türk Lirası ve kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ödeme günündeki ilgili döviz kuru dikkate alınacaktır..

Önemli:
Uçak biletini kendi imkanları ile temin eden misafirlerimizin bilet numaraları / bilet görüntülerini tarafımıza göndermelerini;
- Biletlerini SOFOS üzerinden almak isteyen misafirlerimizin bunu kayıt esnasında belirtmelerini rica ederiz.
- Biletlerini kendi imkanları ile alan misafirlerimiz için tüm uçuş işlemleri / koltuk seçimi / bilet iptali / bilet iade gibi konularda kendileri sorumludur.
-Tura katılacak misafirlerimizin geçerlilik tarihi 25 Kasım 2024 tarihinden uzun olan pasaportunun olması gereklidir.

Genel Bilgiler:
• Transfer araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
• Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
• SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
• Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
• Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
• Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
• Gezi süresi 4 gece 5 gündür.
• Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
• Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
• Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:

• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
• İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Müşteri tarafından gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 - 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır.
• İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. Ödeme yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15’tir.
• Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 26 Nisan 2024’tür.

*Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akşını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Önemli Not:

SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel taleplerin hepsini yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sofos Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Sofos Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sofos Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A10432 numaralı işletme belgesi sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.