EŞ ZAMANLI TARİH 3 (yüz yüze / çevrimiçi)

01.06.2022

FERİDE BOZCU, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi kürsüsünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Heath W. Lowry danışmanlığında “14.-15. Yüzyıl Erken Dönem Osmanlı Tarihinde Bir Saray Şehri Dimetoka” başlıklı yüksek lisans tezini hazırladı. Yüksek lisans tezi ''Bir Saray Şehri Dimetoka Özelinde Balkanlar ve Osmanlı’nın Kuruluş Yılları” başlığıyla 2018 yılında Beyan Yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. Seminer etkinlikleri düzenleyen ve turizm acentası olan SOFOS’u 2016 yılında kurdu. SOFOS çatısı altında tarih ve sanat tarihi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. Yanı sıra 2020 yılından bu tarafa Habitat TV bünyesinde Konuşan Tarih adlı belgesel programın hazırlanması ve sunumunu yapmaktadır.

İnsanın, evrimsel sürecini konuşarak başladığımız, tarihini Paleolitik dönemden modern zamanlara kadar takip ettiğimiz seminer programımız farklı uzunluklardaki 9 periyottan oluşur.

2021 – 2022 sezonunda Ekim’de başlayıp Haziran’ın sonuna kadar devam eden seminer programımızda kaldığımız yerden devam edilerek bu sezonda 8. periyot tamamlanacak ve 9. periyoda başlanacaktır.

1. Periyot: En Uzun Devir – Tarih Öncesi Çağlar (3 Haftalık Seminer Programı)
2. Periyot: Medeniyetlerin Doğuşu (3 Haftalık Seminer Programı)
3. Periyot: Büyük Göçler ve Keşifler (6 Haftalık Seminer Programı)
4. Periyot: Medeniyetlerin Yayılması (12 Haftalık Seminer Programı)
5. Periyot: Antik Çağ’ın Sonu (10 Haftalık Seminer Programı)
6. Periyot: Erken Orta Çağ – Yeni Dünya (16 Haftalık Seminer Programı)
7. Periyot: Geç Orta Çağ – Yükseliş ve Kriz (16 Haftalık Seminer Programı)

8. Periyot: İmparatorluklar Çağı (16 Haftalık Seminer Programı) (Tamamlandı)
MS 1500 – 1800 tarih aralığında Orta Doğu, Anadolu, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da Osmanlı İmparatorluğu, İran’da Şah İsmail’in kurduğu Safevi İmparatorluğu, Hindistan’da Babür Sultanlığı, Çin’de Ming ve Çing Hanedanları eş zamanlıdır. Orta Asya ve Doğu Avrupa’da Rus İmparatorluğu’nun ortaya çıkışına tanıklık edilir. Avrupa’da Rönesans ve Reform hareketleri, siyasi ve toplumsal yapının değişimi ve Aydınlanma Çağı, Amerika’da ise kolonizasyon döneminden başlayarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk 100 yıllık tarihi konuşulur.
16 Haftalık Ücret: 2800 TL (peşin) Aylık ödeme: 700 TL

9. Periyot: Yakın Dönem Tarihi (32 Haftalık Seminer Programı)

Osmanlı İmparatorluğu’nun son yüzyılı, I. Dünya Savaşı, Orta Doğu’da kurulan Arap devletler, Anadolu’da kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile periyoda başlanır. İran’da Kaçar ve Pehlevi Hanedanlıkları, Humeyni ile İslam devletinin kurulması, Hindistan’da Gandhi ile bağımsızlık ve sonrası, Çin’de Mao ile kurulan Çin Halk Cumhuriyeti, Orta Asya’da Rus Çarlığı’nın son yüzyılı ve Sovyetler Birliği ile devam edilir. Afrika’da yaşanan emperyalizm, Avrupa’da ulus devletlerin ortaya çıkışı, Sanayi Devrimi, I. ve II. Dünya Savaşı, Amerika’da ABD’nin günümüze uzanan tarihi ile MS 1800 – 2000 tarih aralığını tamamlanır.
16 Haftalık Ücret: 5600 TL (peşin) Aylık ödeme: 700 TL

Her Çarşamba 12.00 - 14.00
73. Hafta

Seminerimize yüz yüze katılım 7 kişi ile sınırlıdır.
Yüz yüze katılım sağlayacak misafirlerimizin etkinlik boyunca maske takmalarını rica ederiz.

Yüz yüze katılım sağlamak isteyen misafirlerimizin kesin kaydını oluştururken rezervasyon formundaki mesaj kısmına ''yüz yüze katılmak istiyorum'' yazmaları bir karışıklık yaşanmaması adına önemle rica olunur.

Programa paket katılımlarla dahil olmak mümkündür.
Seminerimizin aylık (5 haftalık) ücreti 875 TL'dir.
Seminerler iki saat sürmektedir ve tek katılım ücreti 200 TL'dir. 
KAYIT ve KATILIM SÜRECİ


1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.
ZOOM programı web tabanlıdır, Aynı zamanda mobil telefonlarınızdan uygulama indirerek kullanabilirsiniz,

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI


SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS ©️FERİDE BOZCU

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak SOFOS dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır.Tarih: 01.06.2022

Saat: 12:00 - 14:00

Yer:ZOOM ile ONLINE

Katılım Ücreti: 875 TL