DÜNYANIN BEŞİĞİ ETİYOPYA

25.05.2021

Bir zamanlar Habeşistan ismiyle anılan Afrika’nın boynuzundaki Etiyopya en eski gelenekleri yaşatan bir ülke. Müslümanlık zamanla Kızıldeniz kıyılarına hakim olunca, Hz. Süleyman soyundan gelen krallar da ülke içlerinde inşa ettikleri kalelerde ve kaya kiliseler yakınlarında yaşamışlar. Mekele kentinin kuzeyindeki Necaşi köyündeki 15 Sahabe’nin türbe ve camisi ilk gelen müslümanlara ait. Başkent Adis Adaba’nın güneyinde Kenya ve Sudan sınırına yakın Omo Vadisi ve civarında bazen dudaklarına halka geçiren yada vücutlarını boyayan Hamar, Karo, Dassanach, Mursi gibi gezdiğim birçok kabile bulunmakta.

Ülkenin kuzeyi de çok zengin. 3.2 milyon yıl önce yaşamış Lucy ismi verilen insanın evrimleşmesinde bir adım olduğu düşünülen iskeletin bulunduğu Hadar toprakları da ülkenin kuzey doğusunda. Dünyanın en uzun nehri Nil’in bir kolu olan Mavi Nil’in doğduğu Tana Gölü'nde tekne ile gezmek, Aksum Kralllığı'nın merkezi Aksum şehrindeki heybetli dikilitaşları görmek, Pamukkaleyi andıran doğa harikası Dallol’de hem travertenlere hayran kalmak hem de tuz çölünde inanılmaz şartlarda develeri ile çalışan insanları izlemek… Yine yakınlardaki Erta Ale volkanı kraterine çıkarak yeni yılı yıldızların altında geçirmek… Lalibela’da Unesco Dünya Mirası kayadan oyma kiliselere hayran olmak. Bütün bu yerleri seminerimde sizlere fotoğraflarımla anlatacağım. Görüşmek üzere.

TEOMAN CİMİT, 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Alman bir annenin ve seramik sanatçısı bir babanın çocuğu olması, onun sanata ve yabancı dillere olan ilgisini artırdı. Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden yatay geçişle geçtiği Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’nun Seyehat Acentacılığı Bölümü'nü 1989 yılında bitirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1990 yılında açtığı turist rehberliği kursunu tamamlayarak İngilizce dilinde profesyonel turist rehberi oldu. Daha sonra Japonca dilini de öğrenerek rehberlik kokartına ekledi. 1994 yılından itibaren Türk gruplarına yurt dışında da tur lideri olarak eşlik etmeye başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken fotoğrafa ilgi duydu ve mezun olduktan sonra hem yurt içinde hem de dünyanın birçok yerinde fotoğraf çekti. 2012 Turizm Trendleri Zirvesi “En İyi Turizm Fotografı” ödülünü aldı. Üyesi olduğu İstanbul Rehberler Odası’nın girişimi ile alınan izinler ona değişmekte olan İstanbul’umuzun değişik mekanlarını belgeleme imkanını sağladı.

Tek Oturumluk Seminer
25 Mayıs Salı
20.30 - 22.00

Etkinliğimiz ZOOM üzerinden canlı yayın ile yapılacaktır.
Misafirlerimize Whatsapp üzerinden nasıl bağlantı kuracakları, bağlantı linki, ID ve şifre gibi bilgiler iletilecektir.

Özel İndirimler:
Öğrenci (lise - üniversite - yüksek lisans) ve Öğretmenlere %25,
Sağlık Çalışanlarına %50
(Öğrenci belgesi ve kurum kimlik kartı ibraz etme şartı vardır.)
İndirimlerden yararlanmak için 0 546 568 11 43 numaralı whatsapp hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

KAYIT ve KATILIM SÜRECİ
1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.
ZOOM programı web tabanlıdır, Aynı zamanda mobil telefonlarınızdan uygulama indirerek kullanabilirsiniz,

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI
SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOSTarih: 25.05.2021

Saat: 20:30 - 22:00

Yer:ONLINE olarak ZOOM

Katılım Ücreti: 200 TL