YANIMIZA KALAN SEYAHATLER - ÜRDÜN (çevrimiçi / yüz yüze)

26.04.2024

FERİDE BOZCU, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi kürsüsünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Heath W. Lowry danışmanlığında “14.-15. Yüzyıl Erken Dönem Osmanlı Tarihinde Bir Saray Şehri Dimetoka” başlıklı yüksek lisans tezini hazırladı. Yüksek lisans tezi ''Bir Saray Şehri Dimetoka Özelinde Balkanlar ve Osmanlı’nın Kuruluş Yılları” başlığıyla 2018 yılında Beyan Yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. Seminer etkinlikleri düzenleyen ve turizm acentası olan SOFOS’u 2016 yılında kurdu. SOFOS çatısı altında tarih ve sanat tarihi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. Yanı sıra 2020 yılından bu tarafa Habitat TV bünyesinde Konuşan Tarih adlı belgesel programın hazırlanması ve sunumunu yapmaktadır.2021 yılında Jülide Bozcu ile beraber ''İnsanlığın Eş Zamanlı Tarihi'' kitabını yazdı.

Yeni Seminer…

Tasarımından yerinde yapılan anlatımlarına emek yoğun ve özenle hazırlanan SOFOS seyahatlerini tüm takipçilerimizle paylaşıyoruz.

Seyahat güzergahlarımızı, görmek istediğimiz yerleri ve neden görmek istediğimizi, yol boyunca tercihlerimizi ve orada gerçekleştirilen anlatımları aktaracağımız Feride BOZCU ile “YANIMIZA KALAN SEYAHATLER” başlıyor.

Seyahat için tüm imkanların bir araya gelmesi gerektiğini biliyoruz. Çeşitli nedenlerle bir araya gelemediğimiz SOFOS katılımcılarımızı güçlü görsel desteğiyle hazırlanmış yeni başlayacak seminer programımıza davet ediyoruz.

Sizlere gezdirmek istediğimiz ilk ülke Petra ve Jerash gibi dünya çapında üne sahip antik kentleriyle, çöl kaleleriyle, sahra deneyimiyle farklı bir dünyanın kapılarını aralayacağımız Ürdün…

Eş Zamanlı Tarih ve Eş Zamanlı Sanat Tarihi programlarında bu bölgeye dair anlatımlarımızın hepsinin buluşacağı ve görülecek yerlerin tek tek anlatımlar ve görseller ile sunulacağı seminer programımız iki hafta olarak tasarlanmıştır.

Daha önce bu ülkeye gitmiş olanlar, gitmeyi isteyenler, gitmeyi düşünmese de tarihine ve kültürüne ilgi duyanlarla buluşuyoruz.

SOFOSLA ÜRDÜN
MUM IŞIĞINDA PETRA, GÜN DOĞUMUNDA SAHRA

2 Hafta Boyunca
1. Hafta
14.00-15.30

Seminerimiz 2 hafta boyunca hem yüz yüze hem online olarak gerçekleştirilecektir.
Seminerimizin 2 haftalık ücreti 1500 TL'dir.
Seminerimize tek oturumluk kayıt mümkündür ve tek katılımlık ücret 750 TL'dir.

Yüz yüze katılacak misafirlerimizin rezervasyon formuna belirtmelerini rica ederiz.
Kesin kayıt yaptıran misafirlerimize whatsapp üzerinden nasıl bağlantı kuracakları, bağlantı linki, ID ve şifre gibi bilgiler iletilecektir.

KAYIT ve KATILIM SÜRECİ

1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.

ZOOM programı web tabanlıdır, Aynı zamanda mobil telefonlarınızdan uygulama indirerek kullanabilirsiniz,
Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS©️FERİDE BOZCU

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak SOFOS dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır.Tarih: 26.04.2024

Saat: 14:00 - 15:30

Yer:SOFOS / ZOOM ile ONLINE

Katılım Ücreti: 1500 TL