YENİ SEZON - MODERN AVRUPA SANATI - EŞ ZAMANLI SANAT TARİHİ (çevrimiçi / yüz yüze)

11.10.2024

FERİDE BOZCU, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi kürsüsünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Heath W. Lowry danışmanlığında “14.-15. Yüzyıl Erken Dönem Osmanlı Tarihinde Bir Saray Şehri Dimetoka” başlıklı yüksek lisans tezini hazırladı. Yüksek lisans tezi Bir Saray Şehri Dimetoka Özelinde Balkanlar ve Osmanlı’nın Kuruluş Yılları” başlığıyla 2018 yılında Beyan Yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. Seminer etkinlikleri düzenleyen ve turizm acentesi olan SOFOS’u 2016 yılında kurdu. SOFOS çatısı altında tarih ve sanat tarihi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. Yanı sıra 2020 yılından bu tarafa Habitat TV’de yayında olan Konuşan Tarih adlı belgesel programın hazırlanması ve sunumunu yaptı. 2021 yılında Jülide Bozcu ile beraber ''İnsanlığın Eş Zamanlı Tarihi'' kitabını yazdı. Üç cilt olarak tasarlanan kitabın ilk cildi Şubat 2022’de ilk baskısını, Eylül 2022’de ikinci baskısını yaptı. Uzun yıllar emek verilen “Eş Zamanlı Tarih” ve “Eş Zamanlı Sanat Tarihi” seminerlerini yapmakta, “Yanımıza Kalan Seyahatler” ve “Sanata Seyirci Olmak” seminer ve seyahatlerini tasarlamaktadır.


SEMİNER İÇERİĞİ:

MODERN AVRUPA SANATI (16 Hafta)


Egemenin Sanatı: Neoklasisizm
Orta Çağ’a Özlem Duyanlar: Romantik Sanat
Empresyonizm Nedir?
Modern Heykelin Başlangıcı ve Rodin
Primitif Olanın Kutsanması: Fovizm
Mimarlık, Resim ve Heykelde Ekspresyonizm
Secession Akımı: Klimt’ten Antoni Gaudi’ye
Farklı Bir Açısı: Picasso ve Braque’ın İzinde Kübizm
Fütürizm ve Konstrüktivizm
Rüya mı Gerçek Mi: Sürrealizm Nedir?
Pop Art ve Foto Gerçekçilik
Akıl Oyunları: Performans ve Enstalasyon Sanatları
Sadeliğin Gücü: Minimalizm
Postmodernizm Nedir?
Günümüzde Sanat…

TÜRKİYE'DE MODERN ZAMANLARIN MİMARLARI VE RESSAMLARI (8 Hafta)

II. Ulusal Mimarlık Dönemi
İki Büyük Bilge Mimar: Sedat Hakkı Eldem ve Turgut Cansever
Post Modern Mimari Anlayış
Sanai-i Nefise Mektebi'nin İkinci Kuşak Ressamları: 1914 İzlenimcileri
Müstakiller ve D Kuşağı
1950 Sonrası Resim Sanatı
1975 Sonrası Resim Sanatı
Post Modern Ressamlar

Yeni Sezon Fırsatı
Fiyatımız 31 Temmuz 2024'e kadar geçerlidir!

Seminerimiz çevrimiçi ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.
24 haftalık seminer ücretimiz 26.400 TL'dir.
Fiyatımız 31 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerlidir.
Seminerimize tek oturum katılım ücretimiz 1100 TL'dir.
SOFOS gereklilik halinde programı iptal etme, erteleme, mekanı veya konuşmacıları değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sebeplerden doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.

KAYIT ve KATILIM SÜRECİ

1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup ödemenizi tamamlayıp KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize seminer öncesinde kesin kayıt mesajı iletilecektir.

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS ©️FERİDE BOZCU

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak SOFOS dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır.

SOFOS günübirlik İstanbul gezileri, çevrim içi veya yüz yüze etkinlikleri ve seminerleri için 72 saat öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yapılır yahut SOFOS'un başka bir programına aktarım mümkündür, 48 saat kala olan iptallerde ödemenin %60’ı kesilir ve kalan %40 iade edilir. Veya % 40 tutara denk gelen meblağ SOFOS'un başka bir etkinliğine aktarılabilir. Son 24 saat içerisindeki iptallerde iade yahut bir başka bir programa aktarım söz konusu olmaz. Ödeme yapan veya kesin kayıt yaptıran katılımcılar bu süreleri ve şartları kabul etmiş sayılırlar. Katılımınız iptal etmeniz durumunda yukarıdaki süreleri dikkate alarak info@sofos.com.tr adresine e-posta olarak ya da 0 546 568 11 43 numaralı telefona detayları SMS mesajı veya whatsapp mesajı ile bildirmeniz gerekmektedir.Tarih: 11.10.2024

Saat: 11:00 - 12:30

Yer:ZOOM ile ONLINE & SOFOS

Katılım Ücreti: 26400 TL