ARKEOLOJİ MÜZESİ'NDE BİR GECE

16.04.2024

FERİDE BOZCU, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi kürsüsünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Heath W. Lowry danışmanlığında “14.-15. Yüzyıl Erken Dönem Osmanlı Tarihinde Bir Saray Şehri Dimetoka” başlıklı yüksek lisans tezini hazırladı. Yüksek lisans tezi Bir Saray Şehri Dimetoka Özelinde Balkanlar ve Osmanlı’nın Kuruluş Yılları” başlığıyla 2018 yılında Beyan Yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. Seminer etkinlikleri düzenleyen ve turizm acentesi olan SOFOS’u 2016 yılında kurdu. SOFOS çatısı altında tarih ve sanat tarihi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir. Yanı sıra 2020 yılından bu tarafa Habitat TV’de yayında olan Konuşan Tarih adlı belgesel programın hazırlanması ve sunumunu yaptı. 2021 yılında Jülide Bozcu ile beraber ''İnsanlığın Eş Zamanlı Tarihi'' kitabını yazdı. Üç cilt olarak tasarlanan kitabın ilk cildi Şubat 2022’de ilk baskısını, Eylül 2022’de ikinci baskısını yaptı. Uzun yıllar emek verilen “Eş Zamanlı Tarih” ve “Eş Zamanlı Sanat Tarihi” seminerlerini yapmakta, “Yanımıza Kalan Seyahatler” ve “Sanata Seyirci Olmak” seminer ve seyahatlerini tasarlamaktadır.

Feride Bozcu ve Profesyonel Rehberimiz ile Yerinde Seminer

İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde ana binada 2014 yılından itibaren gerçekleştirilen renovasyon ve restorasyon çalışması sona ermiştir. Modern müzecilik anlayışıyla yeniden ele alınan sergi alanlarında yapılan çalışmalar sayesinde 1 milyon eseri barındıran müze yeniden İstanbul'a kazandırılmıştır. Bu kapsamda müzeye gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz müzede mesai saatinin bitiminden sonra SOFOS katılımcılarına özel olarak, yetkin bir anlatımla gerçekleştirilecektir. 

Yerinde Seminer
16 Nisan 2024 Salı
20.30-22.30

16 Nisan 2024 Salı 20.30 - 22.30
Etkinlik ücreti 1600 TL'dir.

Etkinliğimiz profesyonel tur rehberi ile gerçekleştirilecektir.
Program 0-7 yaş pusetli çocuklar ve yürüme zorluğu çekenler için uygun değildir.

SOFOS günübirlik İstanbul gezileri, çevrim içi veya yüz yüze etkinlikleri ve seminerleri için 72 saat öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yapılır yahut SOFOS'un başka bir programına aktarım mümkündür, 48 saat kala olan iptallerde ödemenin %60’ı kesilir ve kalan %40 iade edilir. Veya % 40 tutara denk gelen meblağ SOFOS'un başka bir etkinliğine aktarılabilir. Son 24 saat içerisindeki iptallerde iade yahut bir başka bir programa aktarım söz konusu olmaz. Ödeme yapan veya kesin kayıt yaptıran katılımcılar bu süreleri ve şartları kabul etmiş sayılırlar. Katılımınız iptal etmeniz durumunda yukarıdaki süreleri dikkate alarak info@sofos.com.tr adresine e-posta olarak ya da 0 546 568 11 43 numaralı telefona detayları SMS mesajı veya whatsapp mesajı ile bildirmeniz gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:


Rehberlik ve Anlatım,
Müze Girişleri,
Kulaklık.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Kişisel Harcamalar,
Müze İçinde Yapılan Ekstra Harcamalar,
Kahve Molaları,
Ulaşım.

SOFOS, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı A 10432 belge sahibi ve TURSAB üyesi seyahat acentesidir.Tarih: 16.04.2024

Saat: 20:30 - 22:30

Yer:İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

Katılım Ücreti: 1600 TL