ZAMANIN ÖTESİNDEKİLER - FATİH SULTAN MEHMET (çevrimiçi)

29.05.2024

HAŞİM ŞAHİN, 1978 yılında Bolu’da doğdu. Üniversiteyi Eskişehir’de okudu. Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisansını; Marmara Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. 2001- 2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde görev yaptı. 2012 yılında doçent, 2018’de profesör oldu. Anadolu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim üyesidir. Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde çalışmış, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde misafir öğretim üyesi olarak ders vermiştir.

SEMİNER İÇERİĞİ:

İyi bildiğimizi düşündüğümüz tarihe yön veren büyük isimlerin yaşam öykülerinin peşine düşeceğimiz bir seminer programı.. Biyografik bir çalışma olarak planlanmış olan etkinlik ayda bir konu edilen dehanın doğum ya da ölüm yıldönümleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Yaşam öyküleri, kişilik özellikleri, tarihe yön vermeleri ve dehaları… Fazla bilinmeyen ama bizi onlara daha fazla yakınlaştıracak anekdotlar ve detaylı bir okuma ile uzmanları tarafından görsel sunumlar eşliğinde online olarak anlatılacaktır.

Zamanın Ötesindekiler serimizin bu ayki konuğu Fatih Sultan Mehmet!

Dünya tarihinin en dikkat çekici devlet insanlarından biri olan Fatih Sultan Mehmet’in kendisi için nispeten kötü bir tecrübe olsa da ilk saltanat deneyimi 1444’te başlar. Bilim ve felsefe tutkunu olan Fatih, oldukça idealist bir karaktere sahiptir. Gece uykusunda bile İstanbul’u fethetmenin yollarını düşünen padişah, tahta çıktığı andan itibaren hazırlıklara başlar. Bu dönemde savaş teknolojisi, mühendislik ve topçuluk alanlarında önemli gelişmeler kaydedilir. Fatih Sultan Mehmet’in siyasi başarısı elbette tesadüf değildir. Kendisinin kadim uygarlıkların tarihine duyduğu ilgi, yaşadığı dönemin dünyasını yakından tanıması ve dil öğrenme becerisine sahip olması hiç şüphesiz onun hükümdar kimliğini güçlendirmiştir.

Sofos olarak Fatih Sultan Mehmet’i İstanbul’un fethinde, 29 Mayıs, Prof. Dr. Haşim ŞAHİN ile konuşuyoruz.

Tek Oturum
29 Mayıs Çarşamba
20.30-22.00

Seminerimiz sadece çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
Tek oturumluk seminer ücreti 750 TL'dir.
SOFOS gereklilik halinde programı iptal etme, erteleme, mekanı veya konuşmacıları değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sebeplerden doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.

Kesin kayıt yaptıran misafirlerimize whatsapp üzerinden nasıl bağlantı kuracakları, bağlantı linki, ID ve şifre gibi bilgiler iletilecektir.

KAYIT ve KATILIM SÜRECİ

1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.

ZOOM programı web tabanlıdır, Aynı zamanda mobil telefonlarınızdan uygulama indirerek kullanabilirsiniz,
Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS©️HAŞİM ŞAHİN

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak SOFOS dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır.

SOFOS günübirlik İstanbul gezileri, çevrim içi veya yüz yüze etkinlikleri ve seminerleri için 72 saat öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yapılır yahut SOFOS'un başka bir programına aktarım mümkündür, 48 saat kala olan iptallerde ödemenin %60’ı kesilir ve kalan %40 iade edilir. Veya % 40 tutara denk gelen meblağ SOFOS'un başka bir etkinliğine aktarılabilir. Son 24 saat içerisindeki iptallerde iade yahut bir başka bir programa aktarım söz konusu olmaz. Ödeme yapan veya kesin kayıt yaptıran katılımcılar bu süreleri ve şartları kabul etmiş sayılırlar. Katılımınız iptal etmeniz durumunda yukarıdaki süreleri dikkate alarak info@sofos.com.tr adresine e-posta olarak ya da 0 546 568 11 43 numaralı telefona detayları SMS mesajı veya whatsapp mesajı ile bildirmeniz gerekmektedir.Tarih: 29.05.2024

Saat: 20:30 - 22:00

Yer:ZOOM ile ONLINE

Katılım Ücreti: 750 TL