ÇOCUKLARLA 6 KITA 7 RENK (çevrimiçi)

08.10.2022

JÜLİDE BOZCU, 1976 yılında İstanbul'da dogdu. Erenköy Kız Lisesinde, istanbul Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinde öğrenim gördü. 2007 yılından beri "Eş Zamanlı Tarih Okumaları" başlığını taşıyan ve dünya medeniyet tarihini "holistik" okuma biçimiyle sunan seminerler vermektedir. Aynı okuma tekniğini sosyoloji alanında kullanarak "6 Kıta 7 Renk Dünya Kültürleri" çalışmasını hazırlamış, sivil toplum kuruluşlarında bu proje kapsamında gençler ve yetişkinlere yönelik etkinliklerde yer almıştır. Yayınlanmış gezi ve sosyoloji yazıları, eş zamanlı tarih seminerleri ve konularıyla paraleldir. Halen 2019 yılında kurduğu, tarih ve kültür seminerleri düzenleyen PHAROS bünyesinde çalışmaya ve sosyoloji alanında yazmaya devam etmektedir.

SEMİNER İÇERİĞİ:


Dünyanın farklı coğrafyalarını ve kültürlerini çocuklarla birlikte keşfettiğimiz bu renkli seminer dizisi için ilgilerini çekeceğini düşündüğümüz 10 ülke belirledik. Ülkeleri doğu ve batı kültürlerinin karşılaştırmasını da hedef alarak 10 haftalık bir program içine yerleştirdik. Çocuklarımıza önce ülkelerin temel ve akılda kalıcı, ayrıntılardan arındırılmış bir tarih bilgisini vererek ardından sosyo-kültürel yapısını öğrenmelerini amaçlıyoruz. İnanç modellerinden, giyim ve mutfak kültürüne kadar tarihin ve coğrafyanın insan topluluklarının yaşamını nasıl şekillendirdiğini görmelerini sağlıyoruz. Farklılıkları ve aynılıkları keşfettikleri daha keyifli bir öğrenme süreci ve yaşamlarının her alanına yansıyacak olan bir farkındalık umuyoruz. Kültür okumaları seminerlerinde buluşmak dileğiyle.

1. Hafta - 08 Ekim Cumartesi - Renklerin, baharatın ve küllerin ülkesi Hindistan

2. Hafta - 15 Ekim Cumartesi - Tarihinin önemli bir bölümünde İslam medeniyetini ağırlamış olan Katolik İspanya

3. Hafta - 22 Ekim Cumartesi - yenilikçi, zeki ve saygılı insanların ülkesi Japonya

4. Hafta - 05 Kasım Cumartesi - Yürümek yerine dans eden insanların ülkesi Küba

5. Hafta - 12 Kasım Cumartesi - Geçmişten gelen gizemi koruyan Mısır

6. Hafta - 19 Kasım Cumartesi - Ülkelerini renkli soğan kubbelerle donatan insanların ülkesi Rusya

7. Hafta - 26 Kasım Cumartesi - Türk kültürünü ve tarihini anlamak açısından mihenk taşı kabul edilen İran,

8. Hafta - 03 Aralık Cumartesi - Üç semavi dinin kutsal şehri Kudüs’ü barındıran Filistin ve İsrail,

9. Hafta - 10 Aralık Cumartesi - Egzotik renkleriyle hem Akdeniz hem Afrika ülkesi Fas

10. Hafta - 17 Aralık Cumartesi - Afrika'nın boynuzundaki Etiyopya ile programı tamamlıyoruz.

8 Ekim Cumartesi'den İtibaren
10 Hafta Boyunca
12.00 - 13.00

Programımız ZOOM üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.
Seminerimizin 10 haftalık ücreti 2500 TL'dir.
Seminerler bir saat sürmektedir.
Etkinlik için yaş aralığı 9-16'dır.
Her oturumun kaydı, oturum sonlandıktan sonra misafirlerimize iletilecektir, katılımcılar bu kayıtlara 1 hafta süre ile erişebilecektir.
Seminer programını bitiren misafirlerimize katılım belgesi verilecektir.


KAYIT ve KATILIM SÜRECİ


1) REZERVASYON butonunu tıklayınız,
2) Ekrana gelen formu doldurup KAYDINIZI yaptırınız,
3) KESİN KAYIT yaptıran misafirlerimize bağlantı ve katılım bilgilendirmesi gelecektir.
4) Seminer başlangıcına 20 dakika kala tarafınıza ID kodu ve şifre gönderilecektir.
ZOOM programı web tabanlıdır, Aynı zamanda mobil telefonlarınızdan uygulama indirerek kullanabilirsiniz,

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.


SOFOS günübirlik İstanbul gezileri, çevrim içi veya yüz yüze etkinlikleri ve seminerleri için 72 saat öncesine kadar olan iptallerde bakiye iadesi yapılır yahut SOFOS'un başka bir programına aktarım mümkündür, 48 saat kala olan iptallerde ödemenin %60’ı kesilir ve kalan %40 iade edilir. Veya % 40 tutara denk gelen meblağ SOFOS'un başka bir etkinliğine aktarılabilir. Son 24 saat içerisindeki iptallerde iade yahut bir başka bir programa aktarım söz konusu olmaz. Ödeme yapan veya kesin kayıt yaptıran katılımcılar bu süreleri ve şartları kabul etmiş sayılırlar. Katılımınız iptal etmeniz durumunda yukarıdaki süreleri dikkate alarak info@sofos.com.tr adresine e-posta olarak ya da 0 546 568 11 43 numaralı telefona detayları SMS mesajı veya whatsapp mesajı ile bildirmeniz gerekmektedir.

YASAL UYARI

SOFOS  tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️SOFOS ©️JÜLİDE BOZCU

Online gerçekleştirilen seminerler ile ilgili olarak SOFOS dijital arşiv, kayıt linki ve bilgi paylaşma konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Seminerlere zamanında katılmak, kayıt paylaşımı yapılan seminerlerde kayıtları zamanında dinlemek – izlemek ve link mesajlarındaki yasal uyarılara göre hareket etmek tamamen sizlerin sorumluluğundadır.Tarih: 08.10.2022

Saat: 12:00 - 13:00

Yer:ZOOM ile ONLINE

Katılım Ücreti: 2500 TL