image descriprion

Japonya'nın sonbaharda koyo zamanındaki büyüleyici güzelliğine tanık olmaya gidiyoruz.

Bilgi Amaçlı ÖN TALEP / Tüm detaylar çok yakında!!! USD

Efsanevi Fuji Dağı'nın ülkesi Japonya

1.12.2021-31.12.2021
 1. 1.Gün İstanbul - Tokyo

  01.55 Türk Hava Yolları, TK 52 seferi ile Tokyo'ya hareket
  Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlayıp Türk Havayollarını'nın TK 52 sefer sayılı uçuşu ile Tokyo'ya uçuyoruz. Yerel saat ile 19.40'ta Tokyo'ya varışımıza istinaden otelimize yerleşmek ve akşam yemeğimizi almak üzere hareket ediyoruz. Otele varışımızın ardından check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz için otel içerisinde bulunan restoranımızda buluşuyoruz. Gecelememiz Tokyo'daki otelimizde.

 2. 2.Gün Tokyo

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tokyo şehir turumuza başlıyoruz. 1868 yılına kadar EDO adıyla anılan şehir, Japon İmparator Meiji'nin askeri yönetime son vermesi ve başkenti Kyoto'dan EDO'ya taşıması ile birlikte ''doğudaki başkent'' anlamına gelen Tokyo adını almıştır. Tokyo şehir turumuza Meiji Shrine Tapınağı ile başlıyoruz. 1920 yılında Şinto Tapınağı olarak inşa edilen bu yapı İmparator Meiji ve eşinin ruhlarına adanmıştır. Meiji shrine Tapınağı'nı ziyaretimizin ardından Tokyo Plaza Omotesando Harajuku alışveriş merkezinin aynalı girişini görüyor ve Shibuya'ya giderek meşhur yaya geçidini görüyoruz. Ebisu East Gallery Binası'nı dışarıdan gördükten sonra turumuza Ueno Park ile devam ediyoruz. Ardından Tokyo Ulusal Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Tokyo Cami olacak. 2000 yılında açılan Klasik Osmanlı üslubundaki cami aynı zamanda Türk Kültür Merkezidir. Tokyo Cami ziyaretimiz sonrasında turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için otel içerisinde bulunan restoranımızda buluşuyoruz. Gecelememiz Tokyo'daki otelimizde. 

 3. 3.Gün Tokyo - Hiroşima - Kyoto

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Hiroşima turumuzu gerçekleştirmek üzere Tokyo Tren İstasyonu’na gidiyoruz. Bineceğimiz hızlı tren ile Hiroşima transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dünya tarihinde nükleer saldırıya ilk maruz kalan şehir olan Hiroşima’ya varışımız ile birlikte öncelikle Miyajima'yı ve ardından Barış Anıtı Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından bineceğimiz hızlı tren ile Kyoto’ya geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

 4. 4.Gün Kyoto

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında grubumuza özel otobüs ile Kyoto’yu keşfetmek üzere şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Kyoto şehir turunda ilk ziyaret noktamız Sanjusangendo Tapınağı olacaktır. Bir sonraki durak noktalarımız Arashiyama Bambu Ormanı, Togetsukyo Köprüsü ve Tenryuji Tapınağı’dır. Tenryuji Tapınağı ziyaretimiz sonrasında Kiyomizu Dera’yı ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş olan ve 780 yılında inşa edilmiş olan “Saf Su Tapınağı” anlamına gelen Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizu Tapınağı sonrası Nishijin Textile Center ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Gion sokaklarında yürüyüş ve ardından Yasaka Shrine’i ziyaret. Akşam yemeği sonrasında otele dönüş. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

 5. 5.Gün Kyoto

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kyoto şehir turumuza kaldığımız devam ediyoruz. İlk duraklarımız Nanzenji ve Ginkakuji Tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Bir Şinto Tapınağı olan ve tarihi 794 yılına kadar uzanan, binlerce kırmızı ahşap kapı ile Japonya’nın tanıtım görseli haline gelen Fushimi Inari Taisha ziyaretimiz sonrasında Nara’ya doğru yola çıkıyoruz. Japonya’nın ilk başkenti olan Nara’ya varışımız ile birlikte Japonya’nın en önemli ve ünlü Budist tapınaklarından biri olan Todaiji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. MS 752 yılında yapılmıştır. İsmi Doğu’da ki Büyük Tapınak anlamına gelen Todaiji Tapınağı’nı ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimiz için otel içerisinde bulunan restoranımızda buluşuyoruz. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

 6. 6.Gün Kyoto - Osaka

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otobüs ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Umeda Sky Building Observatory olacak. Bina iki adet 40 katlı kuleden oluşmakta olup tepesinde kuleleri bağlayan bir gözlem alanı bulunmaktadır. Daha sonra Osaka Kalesi’nin yanında bulunan limandan bineceğimiz etrafı camla kaplı tekne ile nehirde yolculuğa çıkıyoruz. OAP limanında inerek Sumiyoshi Taisha Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tapınak ziyaretimiz sonrası dünyanın en büyük akvaryumu olan Kaiyukan Akvaryumu’na gidiyoruz. Su samurları, deniz aslanları, penguenler, yunuslar, balinalar, köpekbalıkları, deniz anaları ve daha pek çok deniz canlısı olmak üzere toplamda 620 türü bünyesinde barındıran Kaiyukan Akvaryumu’nun eşsiz dünyasını keşfettikten sonra akşam yemeğimizi almak için yerel bir restorana gidiyoruz. Gecelememiz Osaka’daki otelimizde.

 7. 7.Gün Osaka - Mt. Fuji - Tokyo

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Fuji turumuzu gerçekleştirmek üzere Shin-Osaka Tren Istasyonu’na gidiyoruz. Hızlı tren ile Odawara’ya doğru ilerliyoruz. Yaklaşık olarak 3 saat sürecek olan transferimizin ardından Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na varıyoruz. Kawaguchi gölünü ziyareti ediyoruz. Sonrasında Fuji Dağı’nın muhteşem manzarasını bizlere sunan bir çiçek bahçesi olan Oishi Park’a giderek Fuji Dağı’nı seyrediyoruz. Bölgeden ayrılmadan önce rengarenk kimonoların sergilendiği Itchiku Sanat Müzesi’ni ziyaret ediyor ve ardından Tokyo’ya doğru yola çıkıyoruz. Tokyo’ya varışımızla akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize geçiyor ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gecelememiz Tokyo’daki otelimizde.

 8. 8.Gün Tokyo - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Tokyo turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Tsukiji Jogai Market. Sonrasında Asakusa bölgesinde bulunan Asakusa Sensoji’yi ziyaret ediyoruz. Tokyo’da bulunan en popüler tapınaklardan biri olan Asakusa Sensoji 7. yüzyılda inşa edilmiştir. Tokyo’nun en eski tapınağıdır. Sensoji Tapınağı’nın ardından Tokyo’nun bir diğer ünlü alışveriş caddesi olan Nakamise Caddesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası Tokyo’nun alışveriş merkezi ve en popüler bölgelerinden biri olan Ginza Bölgesi’ne gidiyoruz. Ginza Bölgesi’ni ziyaret ettikten sonra karma kullanımlı bir konut ve ofis kulesi olan Nakagin Capsule Tower Binası’nı uzaktan panoramik olarak görüyoruz. Son olarak bir Modern Sanat Müzesi olan Teamlab Odaiba’yı da ziyaret ettikten sonra Istanbul uçuşumuzu takiben havaalanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 53 sefer sayılı uçuşumuz ile 23:00’de Istanbul’a uçuyoruz. 23 Kasım 2019 Cumartesi günü sabah saat 05:45’te Istanbul’a varışımıza istinaden turumuzu sonlandırıyoruz.

  20:00 Narita Uluslararası Havalimanı’na hareket
  23:00 Türk Hava Yolları, TK 53 seferi ile İstanbul’a hareket
  05:45 İstanbul’a varış (23 Kasım Cumartesi günü sabah)

Gezi Hakkında

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
*5* Hotellerde Oda-Kahvaltı Konaklamalar
*THY ile Ekonomi Sınıfı Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
*Alan Transferleri
*Programda Belirtilen Tüm Transferler ve Hızlı Tren Biletleri
*Tokyo Şehir Turu
*Kyoto Şehir Turu
*Osaka Şehir Turu
*Hiroşima Turu
*Nara Turu
*Kaiyukan Akvaryumu
*Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Giriş Ücretleri
*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*Programda Belirtilen 7 Adet Akşam Yemeği
*Osaka - Narita Havalimanı Bagaj Transferi / Kişi başı 1 Bagaj Hakkı
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Yurtdışı Çıkış Harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
*Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Tüm Hizmetler
*Öğle Yemekleri
*Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
*Kişisel Harcamalar


Konaklama Bilgisi:

Ceruleantower Hotel Tokyo veya muadili
Tokyu Hotel Kyoto
veya muadili
Crowne Plaza ANA Osaka
veya muadili

Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:

SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.

T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi:
166
Hesap No:
6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Amerikan Doları Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz: 

SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ

T.GARANTİ BANKASI 
Üsküdar Şubesi:
166
Hesap No:
9083246
IBAN:
TR44 0006 2000 1660 0009 0832 46

Japon Yeni Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:

SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.

T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi:
166
Hesap No: 9080049
IBAN: TR33 0006 2000 1660 0009 0800 49

*Türk Lirası ve Kredi Kartı İle Yapılacak Ödemelerde Ödeme günündeki TCMB Döviz Efektif Satış Kuru dikkate alınacaktır.

Önemli Not:

SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel taleplerin hepsini yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sofos Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Sofos Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sofos Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A10432 belge sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.
Pandemi sürecine göre kesin tarih ilerleyen zamanlarda belirtilecektir.