image descriprion

Sofosla Masal Köy Adatepe

Sofosla Kaz Dağları'nın eteğinde dinlenmeli hem de öğrenmeli bir tur3200 TL

Truva, Leleg, Midilli, Pers, Atina, Roma, Selçuklu, Osmanlı hakimiyetlerini görmüş ‘’Adatepe’’

2.7.2019-5.7.2019
 1. 1.GÜN 02 Temmuz 2019 Salı İstanbul - Adatepe

  13.30 Grubumuza özel otobüs ile İstanbuldan hareket 
  20.00 Otelde akşam yemeği

 2. 2.GÜN 03 Temmuz 2019 Çarşamba Adatepe

  08.00 Uyandırma
  08.30 Kahvaltı
  09.15-11.00 Feride Bozcu ‘’Anadolu Bektaşiliği’’
  *Seminer ile eş zamanlı olarak Çocuk Etkinliği
  11.30-13.20 Kürşad Demirci ‘’Yerle Gök Arasında Şamanlık ve Şamanizm’’
  *Seminer ile eş zamanlı olarak Çocuk Etkinliği
  Öğle Arası (yemek ve dinlenme)
  16.00 Gezi için buluşma
  16.00-20.00 Hayri Fehmi Yılmaz ‘’Tahtakuşlar Köyü’ne Gezi’’
  *Gezi içerisinde Anne - Çocuk Etkinliği’’
  20.00 Akşam yemeği  

  *ÇOCUK ETKİNLİKLERİ*

  09.15 - 11.00: Buz Kırıcı Etkinlikler
  Buz kırıcı olarak tasarlanmış bu etkinlikler, öğrencilerin birbirini tanımasını ve kaynaşmasını amaçlamaktadır.
  Ben Kimim? - Her katılımcı kağıt üzerine kendileri ile ilgili ilginç özelliklerin bulmaca olarak sorulduğu bir profil oluşturulacaktır. Rastgele seçeceğimiz profili ise diğer katılımcılar tahmin etmeye çalışacaktır.
  Renkli Boncuklar - Herkes renkli boncukları sever. Ancak bonibonlar yemek yerine katılımcıların birbirini daha iyi tanıması için kullanılacaktır. Burada her renk farklı bir soru soracak ve rastgele seçilen bonibon rengine göre cevaplar verilecektir.
  Hızlı Kümeler - Matematik yaparken reflekslerimizi kontrol edebiliyor muyuz? Grubun diğer üyeleri ile uyumu yakalayabiliyor muyuz? Kriz durumlarını nasıl yönetiyoruz? Hızlı kümeler etkinliği ile öğrencilerimizin bilişsel becerilerini ölçerken (küme kavramı, hızlı 4 işlem yapabilme becerisi) diğer taraftan duyuşsal (kontrollü-seçici dikkat ve tepkide bulunma becerisi) ve psikomotor becerilerini (refleks, algısal yetenekler) de geliştirmeyi hedefliyoruz.
  *Bu etkinliğe iki grup birlikte katılacaktır.
  11.30 - 13.20: Mangala - Zeka oyunları, bireylerin stratejik düşünebilme ve problem çözebilme becerilerini geliştirmede önemli rol oynar. Peki eski bir Türk zeka ve strateji oyunu olan "Mangala" oyununu ne kadar biliyoruz? Bu etkinlikte Mangala oyunu tanıtılacak ve oyunun nasıl ortaya çıktığı ile ilgili bilgi verilecektir. Zihinsel, duyuşsal ve sosyal becerileri geliştirebileceğimiz en etkili oyunlardan biri olan Mangala oyununun temel kuralları ve stratejileri öğretildikten sonra grupça oynayarak uygulamaları yapılacaktır.
  ***3 gün boyunca ders aralarında Mangala turnuvası yapılacaktır. 1. olan kişiyi sürpriz bir ödül bekliyor!

 3. 3.GÜN 04 Temmuz 2019 Perşembe Adatepe

  08.00 Uyandırma
  08.30 Kahvaltı
  09.15-11.00 Hayri Fehmi Yılmaz ‘’Anadolu’da Kalenderi, Bektaşi Dergahları ve Alevi Ocakları’’
  *Seminer ile eş zamanlı olarak Çocuk Etkinliği’’
  11.30-13.20 Kürşad Demirci ‘’Yerle Gök Arasında Şamanlık ve Şamanizm’’
  *Seminer ile eş zamanlı olarak Çocuk Etkinliği’’
  Öğle Arası (yemek ve dinlenme)
  16.00 Gezi için buluşma
  16.00-20.00 Kaz Dağları Gezisi
  20.00 Akşam yemeği 

  *ÇOCUK ETKİNLİKLERİ*
  09.15 - 11.00: Hazine Avı Katılımcılar farklı görevleri grup arkadaşlarıyla en hızlı şekilde tamamlamaya çalışacaktır. Bu görevleri tamamlamak için ise bazen bulmaca çözecek, bazen matematik işlemleri yapacak bazen ise fiziksel aktiviteleri tamamlaması gerekecektir. Dış mekanda tüm grubun katılacağı bu etkinlikte çocukları eğlenceli bir macera bekliyor. Bu etkinlikte hem bilişsel (problem çözebilme, analiz-sentez) hem de duyuşsal (farkında olma) becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
  ***Bu etkinliğe iki grup birlikte katılacaktır.
  11.30 - 13.20: Doğa İçin Çal/Doğa İle Çal - Doğanın müziğine biz de eşlik edelim! Doğada bulduğumuz malzemeler ile beraber nasıl müzik yapabiliriz? Hep beraber bu soruya cevap arayacağız. Etkinlik sonunda bir Barış Manço şarkısını tasarladığımız enstrümanlarla çalıp hep birlikte söyleyeceğiz. Bu etkinlikte amacımız, doğadaki varlıkların çeşitliliklerini ve özelliklerini fark etmek, doğanın müziğine eşlik ederken inisiyatif alma ve işbirliği yapabilme becerilerini geliştirmektedir.
  Bir Avuç Mama - Tüm ihtiyaçları bazen bir avuç mama, bazen bir kap su, bazen biraz şefkat... Bu yaz, hayvan dostlarımızı da düşündüğümüzü gösterelim, çevremizdeki tüm insanları bu harekete davet edelim! Bu etkinlikte amacımız, hayvanlara karşı olan sorumluluklarımızı hatırlayıp, hayvan sevgisini büyütmek ve yaymaktır.
  Dokun - Hisset - Anlat - Sadece dokunma duyunuzu kullanarak nesneleri tanıyıp onları betimleyebilir misiniz? Bu sorunun yanıtını birlikte göreceğiz. Bu etkinlikte öğrenciler dokundukları bir nesnenin ne olduğunu görmeden, koklamadan tahmin edip arkadaşlarına hissettikleri şekli ve dokuyu tarif edecekler, daha sonra arkadaşlarının tahminlerini alacaklardır. Doğru tahmini yapan ilk kişi sıradaki oyuncu olacaktır.

 4. 4.GÜN 05 Temmuz 2019 Cuma Adatepe - İstanbul

  08.00 Uyandırma
  08.30 Kahvaltı
  09.15-11.00 Adatepe Gezisi, Zeus Sunağı
  *Gezi içerisinde Anne-Çocuk Etkinliği
  11.30-13.20 Seminer Feride Bozcu ‘’Anadolu Bektaşiliği’’
  *Seminer ile eş zamanlı olarak Çocuk Etkinliği’’
  Öğle Arası (yemek)
  14.00 Adatepe’den Ayrılış

  *ÇOCUK ETKİNLİKLERİ*

  11.30 - 13.20: STEM Etkinlikleri Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik... Bu etkinliklerde günlük hayat durumlarına disiplinler arası çalışmalar yaparak çözüm önerileri bulunacak ve uygulamaları yapılacaktır. Böylece çocukların problem çözme, kritik düşünme, karar verme yeteneklerini ve estetik algılarını geliştirmeyi amaçlıyoruz.
  Termos Bardak - Farklı çeşitte ve sayıda malzeme ile en iyi termos bardağı nasıl yapabiliriz? Gruplar bu soruya cevap ararken oluşturdukları ürünü test edecek ve en başarılı termos belirlenecektir. Etkinlik sonunda iletken - yalıtkan maddeler ve özellikleri üzerine konuşulacaktır.
  Balon Kule - En az balon ile en yüksek kuleyi nasıl oluşturabiliriz? Gruplara balon ve bant verilecektir. Ellerindeki iki malzeme ile en yüksek kuleyi oluşturan grup etkinliğin kazananı olacaktır. Etkinlik sonunda üçgensel alanın mimarideki önemi üzerine konuşulacaktır.
  Leonardo Köprüsü - Gruplara belirli sayıda çubuklar verilecektir. Tek malzeme ile köprü oluşturmaları istenecek ve köprüleri test edilecektir. Etkinlik sonunda köprünün sağlamlığını etkileyen faktörler üzerine konuşulacaktır. Ancak, köprülerin dayanma gücü kadar tasarımının da önemli olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca, Leonardo Köprüsü örneği gösterilecek, doğru - düzlem - uzay kavramları ve bu kavramlar arasındaki ilişkiler tartışılacaktır.

Gezi Hakkında

SMART SUMMER-ADATEPE YAZ OKULU PROGRAMI
Temel eğitimdeki hedeflerin en başında bilişsel (zihinsel) gelişim yanında duyuşsal (tutum) ve fiziksel (beceri) gelişimi desteklemek gelmektedir. Smart Summer, Adatepe Yaz Okulu’nda öğrencilerin bu alanlardaki gelişimini desteklemeyi hedeflemektedir.

Bu yaz programında, çocukların 8-10 yaş grubu ve 11-14 yaş grubu olmak üzere iki seviyeye ayrılması planlanmaktadır. Yaz okuluna katılacak çocuk sayısına göre iki grup uygun aktivitelerde ve ihtiyaç durumunda beraber çalışmalar yapacaktır. Etkinliklerin bir kısmında ortak yönergeler verilse de etkinlik çalışmaları ayrı ayrı yapılacak, etkinlik sonunda yaş grubuna uygun tartışmalar ayrı ayrı yürütülecektir.

ULAŞIM BİLGİLERİ:
Grubumuza Özel Otobüs ile İstanbul - Adatepe - İstanbul

OTEL BİLGİLERİ:
Kaz Dağları'nda " Yeşil Yıldız" Belgeli Tek Çevre Dostu Otel Hünnaphan HOTEL Adatepe Köyü

FİYATLAR:
İki kişilik odada kişi başına: 3200 TL
Tek kişilik oda farkı:  300 TL

ÖDEME BİLGİLERİ:
Birinci Ödeme: Kayıt Esnasında 1000 TL
İkinci Ödeme: 1000 TL (05 Nisan 2019 Cuma gününe kadar)
Üçüncü Ödeme: 1200 TL (03 Mayıs 2019 Cuma gününe kadar)
(Kredi Kartına 2 taksit imkanı)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Grubumuza Özel Otobüs ile ulaşım
-Belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama
-3 sabah kahvaltısı, 3 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği
-Taş Mektep’te yapılacak tüm seminerler ve çocuk etkinlikleri
-Geziler süresince yapılacak tüm Anne - Çocuk etkinlikleri
-Rehberlik Hizmeti
-Yemeklerde soft içecekler
-Programda belirtilen tüm geziler
-Tüm müze ve ören yeri girişleri
-Acente İflas Sigorta Poliçesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
-Tüm Özel Harcamalar

Önemli Notlar:
-Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir.
-Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
-Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
-SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
-Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
-Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
-Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
-Gezi süresi 3 gece 4 gündür.
-Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
-Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
-Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:
-İptal durumunda “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir.
-İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
-Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı,
-15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir,
-7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez
-Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 25’tir.
-Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 17 Mayıs 2019’dur.

*Dış nede
nlerden dolayı SOFOS TURİZM program akışını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.*

SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A 10432 belge sahibi ve TURSAB üyesi seyahat acentesidir.

Email_Logo

SOFOS
Tarih Gezi Kültür

Seyahat programlarımızı ve etkinliklerimizi takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsiniz.