image descriprion

Sofosla Kudüs

Kutsallığın başkenti Kudüs ve Kenan topraklarında büyüleyici bir öykü2225 USD

Üç Kitaplı Şehir: Kudüs ve Kenan Toprakları

24.9.2019-29.9.2019
 1. 1.GÜN 24 Eylül 2019 Salı İstanbul - Tel Aviv - Halil - Beytlahm - Kudüs

  06.30 Türk Hava Yolları, TK 784 seferi ile İstanbul Havalimanı’ndan Tel Aviv’e uçuş. 08.40’da Tel Aviv’e varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Halil Şehri’ne hareket ediyoruz. Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup, Hz. Yusuf ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiyi ziyaret ediyoruz. Hz. İbrahim ve Sare’nin Halil şehrine ilk geldikleri zaman çadır kurdukları Mamre tarihi mekanını görüyoruz. Beytlahm Şehri’nde Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın üzerine inşa edilmiş kiliseyi geziyor ve Kudüs’e dönüp otelimize yerleşiyoruz. Erken vakitte akşam yemeği sonrası Mescid-i Aksa’ya hareket ediyor ve Eski Kudüs’ün Aslanlı Kapısı’na gidiyoruz. Sahabe Kabirlerini ziyaret ediyor ve Hz. Meryem’in doğduğu ev, içinde suyu ile Hz. İsa’nın hastaları iyileştirdiği havuzun bulunduğu kiliseyi dışarıdan görüp Mescid-i Aksa Harem’ine giriyoruz. Mescid-i Aksa Cami, Kubbet-üs Sahra ve Harem içindeki diğer müştemilatın tanınması sonrası tur bitiminde otelimize dönüyoruz.

 2. 2.GÜN 25 Eylül 2019 Çarşamba  Ölü Deniz - Kumran - Masada - Eriha

  Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası Ölü Deniz’e (Lut Gölü) hareket ediyoruz. Yahudiliğin Esseni mezhebine mensup olanların inzivaya çekildiği ve Yahudilik tarihi ile ilgili önemli el yazmalarının keşfedildiği Kumran bölgesini ve yine bu topluluğun yaşadıkları yerleri görüyoruz. Masada Bölgesi’ne gidiyor ve teleferik ile İsrailoğulları’nın Romalı’lara karşı direnmelerinin sembol mekanı olan Masada Kalesi’ne çıkıp kaleyi geziyoruz. Ürdün Nehri üzerinde ve İsrail-Ürdün Hududu’nun birbirine 4-5 m yaklaştığı Kasr Yahuda denilen noktada Hz. İsa’nın peygamberliğe hazırlanma aşaması olarak kabul edilen Hz. Yahya’nın Hz. İsa’yı vaftiz mekanını ve günümüzde bunu temsilen vaftiz olan Hristiyanları görüyoruz. 10.000 yıllık şehir Eriha’yı panoramik olarak görüyoruz. Dünyanın en çukur bölgesi olan efsanevi Sodom ve Gomore şehirlerinin bulunduğu, Lut kavminin helak olduğu bölgeyi görüyoruz. Kudüs’e dönüş yolunda Hz. Musa’nın kabrini ve makamını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Aksa Haremi’nin batı duvarı boyunca İsrail yönetimi tarafından açılan tünelde bugünkü eski şehir altında Kral Herod Dönemi Kudüs’ünden kalan yapıları geziyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüş.

 3. 3.GÜN 26 Eylül 2019 Perşembe Kudüs

  Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası Zeytindağı’na doğru hareket ediyoruz. Hristiyan inancında Hz. İsa’nın göğe yükseldiğine inanılan Yükseliş Kilisesi’ni görüyoruz. Kudüs’ün panoramik manzarası eşliğinde şehir ve Zeytindağı ile ilgili tarihi bilgiler ediniyoruz. Yürüyerek Kidron Vadisi’ne iniyoruz. Hz. İsa’nın Havarileri ile son günlerinde toplandığı Getsemani Bahçesi, Kudüs’e bakarak ağladığı yere yapılan Gözyaşı Kilisesi, son duasını yaptığı ve göğe kaldırılacağını hissettiği Milletler Kilisesi, Yahudi Mezarlığı, Ortodokslara göre Hz. Meryem’in gömülü olduğuna inanılan kiliseyi görüyoruz. Kudüs ve çevresinin tarihi geçmişi ile ilgili önemli Arkeolojik koleksiyonların bulunduğu Rockefeller Müzesi ile Kumran’da bulunan Esseniler dönemine ait Armagedon Savaşı ile ilgili kehanetlerinin zikredildiği yazmalar ile 2000 yıl önce Kral Herod dönemindeki Kudüs Modeli’nin bulunduğu İsrail Müzesi’ni geziyoruz. Kenanlıların kurduğu Yebus şehrinin kalıntıları ile Hz. Davut’un kurduğu ilk şehrin kalıntılarının bulunduğu Davut Şehri Arkeolojik alanını geziyoruz. Mescid-i Aksa’da Kudüs’ün İslami dönemi ile ilgili geçmişin anlatıldığı İslam Eserleri Müzesi’ni görüyor ve otele dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş.

 4. 4.GÜN 27 Eylül 2019 Cuma Kudüs

  Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası tam gün Kudüs turumuz için otelden hareket ediyoruz. Eski Kudüs’ün şehir kapılarından olan Yafa Kapısı’na gidiyor ve burada Kanuni’nin yaptırdığı surlar üzerindeki Davut Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz. Ermeni Mahallesi’nden geçerek Davut Kapısı’na gidiyoruz. Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği yeri görüyor ve Hz. Davud’un kabrini ziyaret ediyoruz. Katoliklerce Hz. Meryem’in göğe yükseldiğine inanılan Dormition Kilisesi’ni görüyoruz. Hristiyanlığın en kutsal mekanlarından Hristiyanlık inancına göre Hz. İsa’nın çarmıha gerilip öldükten sonra gömüldüğü ve daha sonra tekrar dirildiği Kıyam Kilisesi’ni görüyoruz. Mescid-i Aksa’da Cuma Namazı kılıyoruz. Yahudiler için kutsal sayılan ve bilinen adı ile Ağlama Duvarı gerçek adı ile Kotel’ini görüyor ve Hürrem Sultan’ın İmareti’ni geziyoruz. Eski Şehir’de serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile akşam ve yatsı namazları için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş.

 5. 5.GÜN 28 Eylül 2019 Cumartesi Hayfa - Akka - Nasıra

  Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İsrail’in kuzey bölgelerine doğru yola çıkıyoruz. Hayfa’da Bahai dininin Dünya Merkezi olan ve muhteşem bahçe peyzajı ile meşhur mabedde Abdülbaha Türbesi’ni ve diğer müştemilatını görüyoruz. Osmanlı Liman Şehri Akka’da Napolyon’u yenilgiye uğratan Cezzar Ahmet Paşa Camisi’ni ziyaret ediyor ve liman gezisi ile Osmanlı döneminden kalma hanın ve Sultan 2. Abdülhamit’in 25. tahta çıkış yılı dolayısı ile yapılan saat kulesi ve Haçlı dönemlerinden kalma tünelleri görüyoruz. Nasıra şehrine gelişimiz ile Hz. Meryem’e hamileliğinin, Hz. İsa’nın müjdelendiği mağaranın üzerine yapılan Ortadoğu’nun en büyük Katolik katedrali Bişara Kilisesi, Hz. Meryem ve nişanlısı Yusuf’un evleri ile kullandıkları su kuyusu ve de Yusuf’un marangozhanesinin üzerine yapılan Kutsal Aile Kilisesi’ni görüyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

 6. 6.GÜN 29 Eylül 2019 Pazar Taberriye - Megiddo - Kefernaum - Yafa - Tel Aviv - İstanbul

  Kahvaltı sonrası otelden çıkış yapıyoruz. Şehrin yakınındaki Hz. Isa’nın boşluğa kendini bıraktığına inanılan Atlayış Dağı’dan Memlüklüler’in Moğollara ilk yenilgilerini tattırdıkları ve Armagedon savaşının beklendiği Merc Bin Amir Ovası’nı seyrediyoruz. Selahaddin Eyyubi’nin Haçlıları yenilgiye uğrattığı Hıttin bölgesini görüyor ve devamında bölgede Hristiyanlık tarihinin önemli mekanlarından; Hz. İsa’nın en önemli vaazını verdiği Müjdeler Tepesi’ndeki kilise, 5 ekmek ve 7 balık ile 5000 kişiyi doyurma mucizesinin meydana geldiği Tagbha ile su üzerinde yürüme mucizesini gösterdiği Kefernahum’daki kiliseleri ve St. Petrus’un evi ile göl kıyısında Hz. İsa’nın Havari Petrus’a Hristiyan cemaatini emanet edip kendisini vekil kıldığı yer ve buradaki kiliseyi görüyoruz. Yahudi inancında Gog Magog (Yecüc ve Mecüc) ile Yahudi Milleti’nin arasında gerçekleşecek Armagedon savaşının olacağı mevkinin ve Kenani döneminden kalma yerleşim birimi Megiddo’nu görüyoruz. Yafa semtinde Osmanlı döneminden Sultan 2. Abdülhamit’in 25. tahta çıkış yılı dolayısı ile yapılan Saat Kulesi’nin, Karakol Binası’nın, Mahmudiye Camisi’nin, Bahriye Camisi’nin ve şehrin diğer mimari mirasının tanınmasının ardından 21.45’de İstanbul’a uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz. 21.45 Türk Hava Yolları, TK 789 seferi ile Ben Gurion Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuş 00.05 İstanbul’a varış.

Gezi Hakkında

GEZİ ÜCRETİ:
İki kişilik odada kişi başına 2.225 USD (UÇAK BİLETİ DAHİL)
Tek kişilik oda fark 490 USD

UÇUŞ BİLGİSİ:
Gidiş: IST - TLV TK 784 06.30 - 08.40
Dönüş: TLV - IST TK 789 21.45 - 00.05

OTELLER:
Kudüs’de Dan Jerusalem Hotel veya muadilinde 4 gece HB konaklama 
Nasıra’da Ramada Hotel veya muadilinde 1 gece HB konaklama

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Türk Hava Yolları ile IST-TLV / TLV-IST Çift Yön Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
-Programda Belirtilen Otellerde Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklamalar
-Grubumuza Tahsis Edilecek Otobüs ile Tüm Transferler ve Ulaşım
-Ücretli Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Kumran, Masada, Teleferik, Aksa Tünelleri, Rockefeller ve İsrail Müzesi, Davut Şehri, Megiddo)
-Yerel Rehberlik Hizmetleri
-Seyahat Sigortası
-Yurt Dışı Çıkış Harç Ücreti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Tüm Hizmetler
-Öğle Yemekleri
-Akşam Yemeklerinde Su Dışında Alınacak İçecekler
-Kişisel Harcamalar

Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:

SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
Garanti Bankası
Üsküdar Şubesi 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Amerikan Doları Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:

SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ.
Garanti Bankası
Üsküdar Şubesi 166
Hesap No: 9083246 
IBAN : TR44 0006 2000 1660 0009 0832 46

**Bonus ve Maksimum özellikli kartlara 2 taksit    
**Türk Lirası ve Kredi Kartı ile Yapılacak Ödemelerde Ödeme günündeki TCMB Döviz Efektif Satış Kuru dikkate alınacaktır.

Önemli Not:

SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel taleplerin hepsini yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sofos Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Sofos Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sofos Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A 10432 belge sahibi bir seyahat acentasıdır.

Email_Logo

SOFOS
Tarih Gezi Kültür

Seyahat programlarımızı ve etkinliklerimizi takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsiniz.