image descriprion

Batman Siirt Tillo Turu

Ekinoksta Tillo Siirt Batman 2500 TL

Coşkun Aral ile memleketi Siirt’i baharın ilk ışıklarıyla keşfedin

20.3.2019-22.3.2019
 1. 1.GÜN 20 Mart 2019 Çarşamba İstanbul - Batman

  Baharın gelişini kutlamak için yapacağımız Güneydoğu gezisi için İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinde SOFOS'a ayrılmış özel kontuarda buluşma. THY'nin TK 2684 sefer sayılı 16.40 uçağı ile yurt içi turumuzun ilk ayağı ülkemizin petrol şehri Batman'a hareket ediyoruz. İniş için planlanan saat 18.55. Bizi bekleyen aracımız ile Kurtalan üzerinden Siirt'e doğru yola çıkıyoruz. 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 2. 2.GÜN 21 Mart 2019 Perşembe Siirt

  Siirt'teki yaşam tarzını deneyimlemek için düzenlediğimiz kültür turumuzun 2.gününde sabah erkenden Tillo'ya hareket ediyoruz. Bilinçli olarak gün ve gecenin eşitlendiği 21 Mart ekinoksuna denk getirdiğimiz yurt içi turumuzda İbrahim Hakkı hazretlerinin hocası İsmail Fakirullah'a duyduğu saygıyı ifade etmek için duyduğu saygıyı ifade etmek için tasarladığı tarihe meydan okuyan, geleceğe miras bıraktığı bir astronomik düzenekle daha Tillo sokakları karanlık iken türbedeki sandukanın baharın ilk ışıkları ile aydınlanmasını izliyoruz. (Ekinoksta ışık olayının seyredilmesi meteorolojik olaylar -  hava durumu ile yakından ilişkilidir.) Siirt gezilecek yerler listemizde Ulu Camii, Taş Başı - Delik Taş (Ras'el Hacer) Tillo seyir terası, Siirt çarşıları yer alıyor. Botan'ın muhteşem manzarasını izlerken yörenin efsanelerini, gerçek hikayelerini Coşkun ARAL'dan tarih semineri tadında dinleyeceğiz. Tadına bakacağımız lezzetlerin başında meşhur büryan gelirken az bilinen ama bölgede çok sevilen yemeklerin, tatlıların yapılışına, hikayelerine, lezzetlerine Siirt Valiliği bünyesindeki Aile Destek Merkezindeki ev hanımları eşliğinde şahitlik edeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız yine Siirt'teki otelimizde.

 3. 3.GÜN 22 Mart 2019 Cuma Siirt - Batman - İstanbul

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yurt içi kültür turumuza  Baykan yolu üzerinden yola çıkıyoruz. İstikametimiz Batman. Ziyaret edeceğimiz yerlerin başında yöre halkının yoğun talep gösterdiği ve bölgedeki İslam tarihi geçmişine dair önemli şeyler söyleyen Veysel Karani Türbesi geliyor. Batman'ın şirin ilçesi Kozluk'ta İbrahim Bey Camisini, kaleyi ve Ezidi mezarlarını inceleyerek bölgede bir sanat tarihi gezisi yapacağız. . Diğer bir durağımız Batman - Diyarbakır sınırındaki 12. yüzyıldan kalma Malabadi Köprüsü olacak. Yurt içi turumuzun en önemli duraklarından şarkılara konu olmuş bu taş köprünün ve Batman Çayı'nın eşsiz manzarasında çayımızı içtikten sonra Batman'a varıyoruz.
  Bölgeye dair bir kültür semineri niteliğinde kısa bir panoramik şehir turundan sonra 2013 yılında hizmete açılan,  bünyesinde Ilıcasu Barajı kazılarından ve çevre illerdeki ören yerlerinden getirilen nadide eserlere ev sahipliği yapan Batman Müzesini gezeceğiz.
  Tarihe ve arkeolojiye bakışımızı değiştirecek eserleri gördükten sonra İstanbul'a dönüş için havalimanına geçiyoruz. Dönüş uçağımız THY'nin TK 2685 sefer sayılı 19.50 uçağına binerek seyahatimizi sonlandırıyoruz. İstanbul'a inişimiz için planlanan saat 22.15.

Gezi Hakkında

Uçuş Bilgileri:
Gidiş: TK 2684 20 MART IST BAL 16.40 - 18.55
Dönüş: TK 2685 22 MART BAL IST 19.50 - 22.15

 OTEL BİLGİLERİ:

Siirt Barden Otel 4* veya benzeri

 FİYATLAR:
-İki kişilik odada kişi başına: 2.500 TL
-Tek kişilik oda farkı: 200 TL

Ödeme Bilgileri:
-Birinci Ödeme: Kayıt Esnasında 1.300 TL
-İkinci Ödeme: 1.200 TL (20 Şubat 2019 Çarşamba Gününe Kadar)

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Türk Havayolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi sınıf uçak bileti
-Belirtilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama
-Siirt'te sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği,
-Siirt - Batman arasında ikramlar,
-Kültür Turu Sırasında Rehberlik Hizmeti
-Yemeklerde soft içecekler,
-Programda belirtilen tüm geziler
-Tüm müze ve ören yeri girişleri
-Acente İflas Sigorta Poliçesi

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
-Tüm Özel Harcamalar

 Önemli Notlar:
-Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir.
-Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir.
-Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.
-SOFOS öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.
-Tur rehberimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır.
-Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır.
-Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
-Gezi süresi 2 gece 2 gündür.
-Siirt gezilecek yerler ve Batman gezilecek yerler esas alınarak hazırlanan yurt içi turumuz esnasında  rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.
-Tur esnasında SOFOS sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışın bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyicisinin gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir.
-Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi için bağlayıcıdır.

Ödeme ve İptal Koşulları:
-İptal durumunda ''SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI'' geçerlidir.
-İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve ''SOFOS DANIŞMANLIK VE TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI'' nı kabul etmiş sayılırlar.
-Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde ''ilk ödeme''nin tamamı, 
-15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde ''gezi bedeli''nin %50'si iade edilir,
-7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise ''gezi bedeli''nin tamamı iade edilmez.
-Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 25'tir.
-Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 12 Şubat 2019'dur.  

Önemli Not: Dış nedenlerden dolayı SOFOS TURİZM program akışını her zaman değiştirme hakkına sahiptir.

 
SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A 10432 belge sahibi ve TURSAB üyesi seyahat acentesidir. 


Email_Logo

SOFOS
Tarih Gezi Kültür

Seyahat programlarımızı ve etkinliklerimizi takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsiniz.