image descriprion

Sofosla Medeniyetler Diyarı Ürdün

Bilgi Amaçlı ÖN TALEP / Tüm detaylar çok yakında!!! USD

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ürdün ve Dünya'nın Yedi Harikası'ndan biri Petra

1.06.2021-31.12.2021
 1. 1.Gün İstanbul - Amman

  İstanbul Havalimanı’ndan 13.35’teki Ürdün Hava Yolları uçuşu ile Ürdün Haşimi Krallığı’nın başkenti Amman’a hareket. 15.50’deki varışımızın ardından panaromik şehir turu yapıyor, şehir merkezi ve Roma tiyatrosunu gördükten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve konaklama Amman’daki otelimizde.

 2. 2.Gün Amman- Ceraş - Salt - Nebi Şuayb

  Ertesi gün erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra tüm şehri ayaklarımızın altındaymış gibi hissedeceğimiz, Amman Kalesi gezimizde Roma döneminden kalma Herkül tapınağı kalıntılarını ve Bizans döneminden kalma kilise kalıntılarını göreceğiz. Ardından antik koleksiyonların sergilendiği Ürdün Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Emevi Sarayı kalıntılarını da görerek Ceraş’a geçiyoruz. Ceraş dünyanın en iyi korunmuş ve en büyük antik Roma Dönemi şehirlerinden biridir. Sütunlu yollar, tepeüstü tapınakları, tiyatro, halk meydanları, plazalar, hamam, çeşme, kule, kapı ve surların görkemine şahit olduktan sonra I. Dünya Savaşı’nda şehit düşen askerlerimizi ziyaret etmek üzere Türk Şehitliği ile ünlü Salt şehrine geçiyoruz. Medyen halkına gönderilen Şuayb (as) makamını da ziyaret ettikten sonra Amman’daki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 3. 3.Gün Amman - Çöl Kaleleri - Cesim - Ashab-ı Keyf

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Amman’ın doğusunda bulunan çöl kalelerine hareket ediyoruz. Burada ilk olarak MS 300’de inşa edilmiş, Haçlılar tarafından yenilenmiş ve Ünlü İngiliz casusu Lawrence’ın karargah olarak kullandığı Ezrak Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Emevi sultanlarına ikametgah olmuş Kasr el Amra’yı ziyaret ediyoruz. Resim ve bezemeler ile süslü misafir salonu ve hamamı gördükten sonra Amman’ın doğusunda Grek, Sasani ve Bizans ile ilk dönem İslam mimarisi etkileri görülen Haraneh Kalesi’ni geziyoruz. Daha sonra tarihi kayıtlara göre konum olarak gerçeğe en yakın kabul edilen Ashab-ı Kehf Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Çifte kemerli, 20 m yüksekliğinde 10 gözlü Cesim Köprüsü’nü gördükten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amman’daki otelimizde.

 4. 4.Gün Amman - Umm Rasas - Madaba - Nebo Dağı - Ölü Deniz

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılarak Umm Rasas arkelojik sit bölgesine doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki bu tarihi mekanlarda 6. ve 8. yüzyıl Bizans mozaiklerini görüyoruz. 6. yüzyıldan kalma Aziz George Kilisesi’nde Mısır – Ürdün arasının resmedildiği mozaikten haritayı inceliyoruz. Hz. Musa’nın İsrailoğulları ile Mısır’dan çıkarak “Vaad Edilmiş Topraklar”a gerçekleştirdiği hicretinin son noktası olduğuna inanılan ve Hz. Musa’nın da defnedildiği Nebo Dağı’na gelerek buradaki makamını ziyaret ediyoruz. Nebo Dağı’dan Ölü Deniz (Lut Gölü) ve İsrail kıyılarını görebilirsiniz. Lut Peygamber’in gönderildiği Sodom ve Gomore şehirlerinin bulunduğu Ölü Deniz bölgesine inmemizin ardından deniz kenarındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 5. 5.Gün Ölü Deniz - Kerak - Mutah - Petra

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılarak Demir Çağı’ndan bu yana Moabların yerleşim yeri olan Kerak’a geçiyoruz. Deniz seviyesinden 1000 m yüksekte inşa edilmiş olan; Selahaddin Eyyübi’nin Filistin bölgesini Haçlılardan aldığı Hattin Savaşı’nda fethedilen kalelerden biri olan Karak Kalesi’ni görüyoruz. Müslümanların Hristiyanlar ile savaştığı ilk büyük savaş olan Mute Harbi’nde şehit düşen sahabiler; Zeyt bin Harise, Cafer bin Ebi Talip ve Abdullah bin Ravaha (ra)’nın bölgedeki mescit ve kabirlerini de ziyaret ettikten sonra Petra’ya geçerek otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrası Petra antik şehrinde yerlere dizilmiş binlerce mumun aydınlattığı, dağa oyulmuş kaya mezarlarının görkemli manzarasına tanık oluyoruz. Bu muhteşem görsel şölen sonrası konaklama Petra’daki otelimizde.

 6. 6Gün Petra - Vadi Ram

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Dünyanın 7 Harikası’ndan biri olan Nabati Medeniyeti’nin başkenti Petra’da hazine, amfitiyatro, kraliyet mezarlığı, sütunlu cadde, Bint Firavun Kasrı, Aslanlı Tapınak, Bizans Kilisesi ve hapishaneyi gördükten sonra Vadi Ram’a hareket ediyoruz. Bu vadi bir doğa harikası olup I. Dünya Savaşı’nda ünlü İngiliz casusu Lawrence’ ın da operasyon alanlarından olmasıyla dikkat çekiyor. Elhazali Kanyonu’nu gezdikten sonra MÖ 1000 yıllarında yaşamış Semud Kavmi’nden kalan yazıtları görüyor ve Vadi Ram’daki lüks kampımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama kampta.

 7. 7.Gün Vadi Ram - Amman - İstanbul

  Gün doğumundan önce eşsiz bir tecrübe yaşamak üzere develer üzerinde Sahra Çölü’ne çıkıyoruz. Kızıl kumların üzerinde güneşin ilk ışıklarıyla birlikte çölün büyüleyici güzelliğine tanık olduktan sonra kampımıza geri dönerek kahvaltımızı alıyoruz. Dinlenme molasının ardından Amman’a hareket ediyoruz. 17.10’da Ürdün Havayolları ile İstanbul’a uçuşumuzun ardından 19.30’da İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

Gezi Hakkında Oteller
• Amman Sheraton
• Ölü Deniz Movenpick
• Petra Old Village Resort
• Vadi Ram Aicha Kamp


Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;
• İstanbul / Amman – Amman / İstanbul Uçak Biletleri,
• Yukarıda Belirtilen Otellerde Oda-Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil Konaklama,
• Grubumuza Özel Araçlar ile Ulaşım ve Transferler,
• Otobüs Yolculuğu Esnasında Meşrubat, Çay ve Kahve İkramı,
• Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri,
• Seyahat Sağlık ve Acenta İflas Sigortası,
• Yurtdışı Çıkış Harcı.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler ;
• Programda Olmayan Tur ve Transferler,
• Programda Belirtilmeyen Yemekler,
• Otellerde Şahsi Harcamalar,

Türk Lirası EFT - Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 6295787
IBAN: TR10 0006 2000 1660 0006 2957 87

Amerikan Doları Havale Ödemeleri İçin Hesap Bilgilerimiz:
SOFOS DANIŞMANLIK TURİZM ORGANİZASYON LTD. ŞTİ
T.GARANTİ BANKASI
Üsküdar Şubesi: 166
Hesap No: 9083246
IBAN: TR44 0006 2000 1660 0009 0832 46

*Türk Lirası ve Kredi Kartı İle Yapılacak Ödemelerde Ödeme günündeki TCMB Döviz Efektif Satış Kuru dikkate alınacaktır.

Önemli Not: SOFOS TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, özel taleplerin hepsini yerine getirmekle yükümlü değildir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan sorumlu tutulamaz. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Sofos Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Sofos Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sofos Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

SOFOS, TC Kültür Turizm Bakanlığı A10432 belge sahibi ve TÜRSAB üyesi seyahat acentesidir.

Pandemi sürecine göre kesin tarih ilerleyen zamanlarda belirtilecektir.