Orta Çağ'da Batı’nın Gözünden Türkler

200 ₺
Orta Çağ'da Batı’nın Gözünden Türkler

16. yüzyıla kadarki dönemde Batı Avrupa’daki Türk-İslam algısı genel hatları ile işlenecek. 

Batı Hristiyan dünyası ve temsilcisi olan yazarların, yeni ortaya çıkan dine (İslam) tepkileri/ değerlendirmeleri ve Müslüman Türkler ile karşılaştıklarında göstermiş oldukları reaksiyonlar örneklerle analiz edilecektir. Bu bağlamda Batı Hristiyan aleminde zaman içerisinde oluşan Türk-İslam düşmanlığının köklerine inilecek, arkasında yatan sosyal ve teolojik sebepler irdelenecektir. 
Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için de ‘Batı Avrupalı Hristiyan Kimliği’, Orta Çağ Avrupası’ndaki sosyal ve dini atmosfer, yine bununla bağlantılı olarak ‘öteki’ sınıflandırması örneklendirilerek işlenecektir. 
İşlenecek birkaç örnek başlık şunlardır; 

  • Orta Çağ Hristiyan düşünürleri İslam peygamberi hakkında ve İslamiyet hakkında ne tarz ifadelerde bulunmuşlardır? 
  • Türklerin kökeni hakkında ne düşünüyorlardı?
  • İstanbul’un fethine ne tür bir tepki vermişlerdir?

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...
Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI:

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS