Yeni Çok Kutuplu Dünyanın İlk Cephesi: AFGANİSTAN

Sanat ve Siyaset İlişkisi200 ₺
Yeni Çok Kutuplu Dünyanın İlk Cephesi: AFGANİSTAN

20 yıllık savaşın ardından ABD Afganistan'ı neredeyse bir gecede terk etti ve herkesi şaşırttı. Acaba Amerika Birleşik Devletleri Afganistan'daki savaşı kaybedip, bu fethedilemez topraklarda gömülü başka bir imparatorluk haline mi geldi? Ya da belki de Washington'un bir planı var ve bu yaşananlar sadece Amerika’nın Çin, Rusya ve Hindistan gibi rakipleri için bir tuzak yaratan stratejik bir geri çekilmesinden ibaret. Afganistan bunca yıldır, harcanan milyarlarca dolarlık kaynağa rağmen neden güçlü bir hükümet kuramadı ve Batı yanlıları iktidarlarını sürdüremedi? Afganistan gerçekten başarısız bir devletin tipik hali mi? Afganistan ile güçlü bir kültürel ve tarihi bağları olan ve stratejik Kabil havalimanını uzun yıllardır kontrol eden Türkiye acaba bu kaos içinde nerede duruyor?

Bu seminer, Afganistan'daki durumu sadece Afganistan'ın kendisine bakarak anlayamayacağımız savıyla, ABD'nin yeni çok kutuplu dünya için geliştirdiği büyük stratejisini ve Türk Dış Politikasının yeni olgularını Afganistan üzerinden tartışan küresel bir bakış açısı sunuyor.

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI:

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS