Dünyanın Beşiği Etiyopya

200 ₺
Dünyanın Beşiği Etiyopya

Bir zamanlar Habeşistan ismiyle anılan Afrika’nın boynuzundaki Etiyopya en eski gelenekleri yaşatan bir ülke. Müslümanlık zamanla Kızıldeniz kıyılarına hakim olunca, Hz. Süleyman soyundan gelen krallar da ülke içlerinde inşa ettikleri kalelerde ve kaya kiliseler yakınlarında yaşamışlar. Mekele kentinin kuzeyindeki Necaşi köyündeki 15 Sahabe’nin türbe ve camisi ilk gelen müslümanlara ait. Başkent Adis Adaba’nın güneyinde Kenya ve Sudan sınırına yakın Omo Vadisi ve civarında bazen dudaklarına halka geçiren yada vücutlarını boyayan Hamar, Karo, Dassanach, Mursi gibi gezdiğim birçok kabile bulunmakta.

Ülkenin kuzeyi de çok zengin. 3.2 milyon yıl önce yaşamış Lucy ismi verilen insanın evrimleşmesinde bir adım olduğu düşünülen iskeletin bulunduğu Hadar toprakları da ülkenin kuzey doğusunda. Dünyanın en uzun nehri Nil’in bir kolu olan Mavi Nil’in doğduğu Tana Gölü'nde tekne ile gezmek, Aksum Kralllığı'nın merkezi Aksum şehrindeki heybetli dikilitaşları görmek, Pamukkaleyi andıran doğa harikası Dallol’de hem travertenlere hayran kalmak hem de tuz çölünde inanılmaz şartlarda develeri ile çalışan insanları izlemek… Yine yakınlardaki Erta Ale volkanı kraterine çıkarak yeni yılı yıldızların altında geçirmek… Lalibela’da Unesco Dünya Mirası kayadan oyma kiliselere hayran olmak. Bütün bu yerleri seminerimde sizlere fotoğraflarımla anlatacağım. Görüşmek üzere.

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI:

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS