Kristoloji Tartışmaları Ekseninde Kur’an ve Tefsir’de Hz. İsa

200 ₺
Kristoloji Tartışmaları Ekseninde Kur’an ve Tefsir’de Hz. İsa

Hz. İsa’nın tabiatı, mahiyeti ve âkıbeti Hristiyan ve İslam kaynaklarının temel tartışma konularından biridir. Kur’an’da yer alan anlatımların ötesinde İsrailiyyat-rivayetleri, Hristiyanlık’taki kristolojik tartışmalar yoluyla İslam kaynaklarını etkilemiştir.

Bu seminerde Müslüman ve Hristiyanlara göre Hz. İsa’nın mahiyeti ve kutsal kitaplardaki anlatımı karşılaştırılacak, Hz. Peygamber’in muhatapları olan Hristiyanların genel özellikleri, Hristiyanlığın günümüzdeki öğretileri ışığında ele alınacaktır.

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI:

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS