Tanrı'nın Sopası Türkler

200 ₺
Tanrı'nın Sopası Türkler

Bu seminerde Almanların milletleşme süresinde görüş ve icraatleri ile en etkin maya olarak kabul edilen Martin Luther (1483-1546) özelinde Batı Avrupa’da oluşan Türk-İslam algısı işlenecektir. 

Luther’in görüşleri hem kendi dönemindeki Hristiyan Avrupası’nın Türk-İslam bakışını hem de daha sonraki yüzyıllarda oturacak algıyı yansıtması açısından önem arz etmektedir. Yaklaşan Türk tehlikesini ensesinde hisseden, Türk ordularının Almanya’yı işgal edeceği korkusunu bizatihi yaşamış ve bu korkusunu eserlerine yansıtmış olan Luther’in düşünce dehlizlerine inilmeye çalışılacaktır. 

  • Luther neden Türkleri ‘’Şeytanın Askerleri’’ ve ‘’Tanrı’nın Sopası’’ olarak tanımlamıştır? 
  • Luther neden Türklere karşı dini içerikli bir savaşa karşı çıkmıştır? 
  • Luther neden Türkleri kıyamet alametleri ile ilişkilendirmiştir? 
Bu ve benzeri soruların cevapları bu seminerde aranacaktır. Luther’in fikri gelişimi ve teolojisi anlaşılmadan Türkler ve İslamiyet hakkındaki görüşlerinin tam idrak edilemeyeceğini düşündüğümüzden biyografisine, yetiştiği coğrafyaya ve fikri açıdan beslendiği kaynaklara genel olarak değinilecektir.

Ödeme yaptığınız andan itibaren 4 gün içerisinde izlenmelidir. Süre sonunda link çalışmayacaktır. 
SOFOS iyi seyirler diler...

Her türlü sorunuz için 0 216 310 00 50 numaralı telefondan ve info@sofos.com.tr mail adresinden destek alabilirsiniz.

YASAL UYARI:

SOFOS tarafından online düzenlenen bütün seminerlerde ses ve görüntü kayıtlarına, metinlere, etkinliğe kayıtlı kişiler dışında erişilmesi; seminerlerin kopyalanması, çoğaltılması, üçüncü kişilerle paylaşılması, ticari amaçla kullanılması, para karşılığı satılması, izinsiz olarak tamamının veya bir kısmının herhangi bir mecrada kullanılması, yayımlanması, paylaşılması kişisel ve kurumsal haklarımız ile kanun ve mevzuat hükümlerine aykırıdır ve suç unsuru teşkil eder. SOFOS ve anlatımı yapan kişiler her türlü hukuki ve tazminat hakkını saklı tutmaktadır. ©️ SOFOS